in

Co Ukraińcy robią ze zwłokami rosyjskich żołnierzy? Do sieci trafiło nagranie.

Do sieci trafiło wideo, na którym możemy zobaczyć, co ukraińscy cywile robią z ciałami zmarłych Rosjan. Jak się okazuje, nie dochodzi do palenia zwłok ani chowania ich w ziemi. Co zatem z nimi robią?

Atak Rosji na Ukrainę trwa. Ukraińcy pokazują na każdym kroku, jak są dzielni i niestrudzeni. Doskonale wiedzą, o co walczą i nie zamierzają się poddawać. Jak wynika ze statystyk, w ciągu 90 dni walk najeźdźcy stracili ponad 29 tys. żołnierzy.

Co Ukraińcy robią z ciałami zmarłych Rosjan?

W przypadku śmierci rosyjskiego żołnierza nie dochodzi do pochowania ani spalenia ciała. Szczątki są wydostawane z gruzów, identyfikowane i przechowywane po to, by w przyszłości móc wymienić ciało zmarłego na jeńców wojennych lub zamordowanych ukraińskich żołnierzy.

„Zbieramy wszystkie dokumenty, wszystkie karty kredytowe. Wszystko, co pomogłoby nam zidentyfikować ciało” – wyjaśnił Anton Ivannikov.

Zwłoki rosyjskich żołnierzy są przewożone do Kijowa specjalnym pociągiem. Tam właśnie znajduje się siedziba zespołu, który negocjuje wymiany.

Na Twittera trafiło nagranie z udziałem wolontariuszy w wiosce Mala Rohan, którzy owijają w folię ciała zmarłych i przenoszą je do ambulansów.

Obejrzyj to szokujące wideo poniżej!

Źródło: o2.pl