fot. instagram
in

Turystka przeszła przez barierki i wsadziła rękę do gejzeru. Wszyscy dookoła zamarli [WIDEO]

Jedna z turystek wywołała publiczne oburzenie w Parku Narodowym Yellowstone, ignorując podstawowe zasady bezpieczeństwa. Jej ryzykowne zachowanie zostało uchwycone na filmie, który szybko stał się viralem w sieci.

Chwila grozy w Parku Narodowym

Turystka, wbrew jasnym regulaminom parku, postanowiła doświadczyć na własnej skórze temperatury jednego z gorących źródeł Yellowstone. Rezerwat ten w Stanach Zjednoczonych jest znany ze swojej dzikiej i nieskazitelnej przyrody, z której gorące źródła są jednym z najważniejszych magnesów przyciągających turystów.

Woda w tych naturalnych gejzerach jest niezwykle gorąca, czasami przekracza 90 stopni Celsjusza. Ze względu na te ekstremalne temperatury, jakiekolwiek zbliżanie się do nich jest surowo zabronione. Niemniej jednak, ta turystka postanowiła zignorować wszelkie ostrzeżenia.

Przekroczenie granic bezpieczeństwa

Z filmu, który pojawił się na profilu touronsofyellowstone na Instagramie, widać, jak kobieta w średnim wieku wraz ze swoim mężczyzną odchodzi od oznakowanego szlaku, przechodząc przez barierki otaczające gorące źródło. Inni turyści z przerażeniem patrzyli na ich ryzykowne działania, ostrzegali, że to niebezpieczne i wezwą strażników, jednak para zupełnie nie reagowała.

Kiedy kobieta przekroczyła barierki, podwinęła rękawy i zaczęła zbliżać się do brzegu gorącego źródła. Wkrótce znalazła się na krawędzi, a mężczyzna towarzyszący jej niepewnie próbował ją podtrzymać, gdy zanurzała palec w gorącej wodzie. Następnie kobieta gwałtownie wstała.

„Jest gorąco! Jest bardzo gorąco!” – krzyczała, zanim szybko wróciła na bezpieczny szlak.

Park Narodowy Yellowstone ostrzega

Na oficjalnej stronie Parku Narodowego Yellowstone, jasno jest napisane, że woda w gejzerach może spowodować poważne, a nawet śmiertelne, oparzenia, ze względu na temperatury często przekraczające 92 stopnie Celsjusza. Zbliżanie się do tych źródeł jest surowo zabronione, a strażnicy parku regularnie przypominają, że ponad 20 osób zmarło w wyniku kontaktu z gorącymi źródłami w tym parku.

Jednak, mimo jasno określonych zasad i ostrzeżeń, niektórzy turyści, jak ta kobieta, nadal decydują się na podejmowanie ryzyka, co może prowadzić do tragicznych konsekwencji.