in

Te nagrania z Rosji w momencie obiegły sieć. Internauci łapią się za głowę.

Atak Rosji na Ukrainę trwa już dwudziesty trzeci dzień. Najeźdźcy dopuszczają się bestialskich działań, od których włos jeży się na głowie. Co w tym samym czasie dzieje się w kraju rządzonym przez Putina?

Jak się okazuje, Rosjanie mają już serdecznie dosyć sankcji. W państwie zapanował chaos, a nagrania, które trafiają do sieci, mówią same za siebie. Internauci przecierają oczy ze zdumienia.

Chaos w sklepach

Nie ma wątpliwości co do tego, że sankcje wśród obywateli wywołały ogromne zamieszanie i panikę. Na nagraniach, które trafiły do sieci, możemy zobaczyć, co robią ludzie. Jedno pochodzi najprawdopodobniej z Kasimowa, a następne – z miejscowości Guś-Chrustalnyj. Opublikował je rosyjski serwis Baza w czwartek 17 marca.

Widzimy na wideo, jak Rosjanie kupują cukier. Warto zaznaczyć, że jego cena znacząco wzrosła od początku inwazji na Ukrainę. To jednak nie wszystko. Problemem ma być także brak dostępu do niektórych towarów.

Putin postanowił zwrócić się do obywateli z wyjaśnieniem i zapewnić, że „nie dojdzie do niedoborów na dużą skalę”. Podkreślił, że „sankcje nadwerężą rosyjską gospodarkę”, a „nowa rzeczywistość będzie wymagała głębokich zmian strukturalnych”.

„Nie będę ukrywał, że będą one trudne. Doprowadzą one do przejściowego wzrostu inflacji i bezrobocia. Naszym zadaniem jest zminimalizowanie takiego ryzyka” – powiedział Putin, jak czytamy w „Financial Times”.

Spójrzcie tylko na nagrania poniżej!

Źródło: o2.pl