in

Cena za WC przy Krupówkach wstrząsnęła siecią. „Po prostu mnie zatkało”

Nie ma wątpliwości co do tego, że Zakopane to wciąż jeden z najchętniej wybieranych przez Polaków kierunków. Turyści często jednak narzekają, że w mieście brakuje toalet publicznych – warto podkreślić, że w lato pojawia się tam nawet 250 lub 300 tys. osób. Problem ten był poruszany niejednokrotnie w gazetach i mediach społecznościowych

Niedawno powstała nowa toaleta, ale jej cena spotkała się z wielkim oburzeniem. Zarówno turyści, jak i internauci nie mogą uwierzyć, że są zmuszeni zapłacić aż tyle.

Cena za WC

Jakiś czas temu portal 24tp.pl pokazał nową toaletę publiczną w Zakopanem. Za wejście trzeba zapłacić… aż 10 złotych.

„Byłem ostatnio w Góralskich Sukiennicach przy Krupówkach i zobaczyłem tam toaletę, jednak gdy spojrzałem na cenę po prostu mnie zatkało. Wiem, że Zakopane do najtańszych miejsc nie należy, a tu za wizytę w WC trzeba zapłacić 10 zł. To chyba przesada, szczególnie że w środku marmurów wcale nie ma” — przekazał portalowi turysta.

W chwili, gdy z toalety musi skorzystać cała rodzina, cena robi się naprawdę wysoka. Wystarczy, że skorzysta z niej pięć osób i trzeba będzie wydać aż 50 złotych.

Problem braku toalet publicznych pojawia się także w Trójmieście.
„Wzrost opłaty za korzystanie z toalety wynika z Zarządzenia nr 891/22 Prezydenta Miasta Gdańska z dnia 17 maja 2022 r. w sprawie ustalenia wysokości opłat za korzystanie z szaletów miejskich” – powiedział dla Trójmiasto.pl Grzegorz Pawelec z Gdańskiego Ośrodka Sportu.

Co o tym sądzisz? Daj znać w komentarzu!

Źródło: o2.pl