fot. freepik.com
in

Widzisz takie paski na piersi z kurczaka? Lepiej jej nie kupuj

Kiedy kupujemy mięso, zawsze powinniśmy trzymać rękę na pulsie. Niektóre sygnały mogą świadczyć o tym, że nie nadaje się ono do spożycia albo że nie będzie dobre dla naszego zdrowia. Na co zwrócić szczególną uwagę?

W przypadku mięsa z kurczaka, które bez wątpienia jest jednym z najchętniej kupowanych, będą to białe paski. Powinny o tym wiedzieć przede wszystkim te osoby, które dbają o zdrową dietę i o swoją figurę. Dlaczego należy ich unikać? Wyjaśniamy.

Białe paski na piersi z kurczaka

Jeśli na mięsie, które masz zamiar kupić, są białe paski, świadczy to o tym, że zawiera ono nawet 200 proc tłuszczu więcej niż te kawałki, które ich nie mają. Dowiedli tego eksperci z Uniwersytetu Oksfordzkiego.

Mięso z większą zawartością tłuszczu jednocześnie będzie miało w sobie mniej białka.

Zbyt szybki wzrost kurcząt powoduje u nich dysmorfię mięśni, która przyczynia się do tego, że w mięsie jest więcej tłuszczu, a mniej składników odżywczych. Oprócz tego, warto wiedzieć także o tym, że taki kawałek mięsa będzie twardszy i gorszy w smaku.

Specjaliści uspokajają, że mięso z białymi paskami nie jest wcale szkodliwe dla zdrowia – będzie ono po prostu zawierać mniej cennych składników, dlatego lepiej zdecydować się na inne.

Podziel się tą ważną informacją z innymi!

Źródło: o2.pl