in

Zrobił przystanek, aby skorzystać z toalety. Gdy wrócił, w jego aucie czekał na niego obcy pies.

Kiedy Bill z Missouri zdecydował się na wyprawę wędkarską, nie spodziewał się, że w drodze powrotnej znajdzie swojego najlepszego przyjaciela.

Ponieważ podróż była dość długa, Bill postanowił zrobić sobie krótką przerwę na postoju. Poszedł szybko skorzystać z łazienki, a skoro wiedział, że nie zajmie mu to dużo czasu, zostawił otwarty samochód.

Kiedy wrócił do samochodu, okazało się, że ktoś już siedzi na miejscu kierowcy
Biedny, niedożywiony bezdomny pies postanowił wskoczyć do otwartego samochodu, desperacko szukając pomocy.
Bill natychmiast zaniepokoił się stanem psa i dał mu do jedzenia ryżowy batonik, bo tylko tyle zostało mu z wyprawy. Pies zjadł go w kilka sekund, co pokazało jak bardzo był wygłodniały.

Wtedy Bill zdecydował, że musi zrobić wszystko co w jego mocy, aby pomóc temu psu odzyskać zdrowie.

Czworonożny pasażer na gapę nie był w najlepszej formie, ale okazywał mężczyźnie czułość.

Bill nie pierwszy raz postanowił uratować psa. Jego żona i on często pomagają bezdomnym zwierzętom. Mężczyzna zanim zabrał psa do domu, upewnił się, że nikt go nie szuka. Następnie wysłał zdjęcie psa do swojej żony, mówiąc, że znalazł nowego kumpla do podróży, a jego żona natychmiast zgodziła się na jego adopcję.Zapytałam go, jak nazywa się nasz nowy pies – opowiadała dla Dodo żona Billa, Angela Shaver. – Zdecydowaliśmy się nazwać ją River [tłum. rzeka], ponieważ tam ją znaleźliśmy.

Po kilku godzinach, Bill i River wrócili do domu. Pies jednak nie był chętny do opuszczenia samochodu.
Angela i ich syn powitali River, a ten szybko ich zaakceptował, ale nadal nie chciała wyjść z samochodu. Widocznie czuła się tam bezpiecznie.

W końcu to na przednim siedzeniu tego samochodu znalazła kochającego właściciela, więc czuła się w nim jak w domu.

Na szczęście Bill zdołał przekonać River do wejścia do domu
Rodzina Shaverów miała już w domu dwa psy i inne zwierzęta, więc ostrożnie wprowadzili River, aby sprawdzić czy nie będzie czuła się przytłoczona.

Kiedy wszyscy zdecydowali, że wszystko jest w porządku, Bill zaprowadził ją do kąpieli – wspomina Angela. Pies był pokryty błotem, krwią i kleszczami. Po tym, jak ją wysuszyliśmy i usunęliśmy kleszcze, dostała posiłek. Bill zrobił jej łóżko w naszej sypialni obok grzejnika. Spała tam całą noc.

River jest piątym zagubionym psem, którego przyjęli. Para ma także jednego uratowanego kota. Chociaż wygląda na to, że mają już pełne ręce roboty, wciąż znajdują miejsce dla potrzebujących zwierząt.
Powoli River zaczęła czuć się pewnie i swobodnie w nowym domu i nieznanym środowisku.
Następnego ranka zaczęła samodzielnie zwiedzać dom i bawiła się ze swoim nowym rodzeństwem.
Wypuszczenie jej na zewnątrz było trochę ryzykowne, ponieważ przyzwyczajona była do życia na ulicy, ale Bill i Angela dopilnowali, aby nic jej się nie stało.
Dostosowanie się do nowego życia nie obyło się bez przeszkód, ale przyzwyczajenie się River do nowej sytuacji nie trwało długo. Jej radość i pewność siebie rosną z każdym dniem.

Pierwszej nocy mieliśmy jeden wypadek w domu – powiedziała Angel. Ale załatwiła się blisko drzwi. Chciała wyjść, ale nie wiedziała jak nam to powiedzieć.
 
Po tym małżeństwo zaczęło podejrzewać, że River miała kiedyś dom, ale została porzucona.
Następnego dnia zabrali ją do weterynarza, aby sprawdzić stan zdrowia.
 
Nic nie zagrażało jej życiu, ale nie była całkowicie zdrowa. Weterynarz odkrył wiele pasożytów w przewodzie pokarmowym, więc pies cierpiał żyjąc samotnie na ulicy. Na jej ciele, szyi i pysku pojawiło się kilka ran, co wskazywało, że brała udział w walce.
Ale po podaniu przepisanych przez weterynarza leków, River szybko wróciła do zdrowia.
 


Obecnie pies cieszy się pełnią życia. Uwielbia spędzać czas ze swoim nowym rodzeństwem i nareszcie otrzymuje miłość i uwagę, na które zasługuje. Całe jej życie zmieniło się na lepsze, tylko dlatego, że postanowiła wskoczyć do samochodu Billego.
Biega po podwórku i gania za niczym z Winstonem, robi siad za ciasteczko z Ginger i leży w łóżku z Butters. Kot przez kilka pierwszych dni był niezadowolony, ale w końcu się polubili.

 
Co za wspaniała historia!