in

Beata Tyszkiewicz zdradziła, ile dostaje emerytury po 60 latach pracy – Kwota zwala z nóg!

Beata Tyszkiewicz postanowiła podzielić się w jednym z wywiadów, ile wynosi jej emerytura po 60 latach pracy. Z pewnością nikt nie przypuszczał, że mowa o takiej kwocie.

Kobieta przez lata występowała w polskich serialach i filmach – chyba nie ma osoby, która by jej nie kojarzyła.

Ostatni raz mogliśmy zachwycać się nią w „Tańcu z gwiazdami”. Po programie zdecydowała się przejść na emeryturę.

Ile wynosi emerytura Beaty Tyszkiewicz?

W czasie rozmowy z dziennikarzami „Super Expressu” Beata Tyszkiewicz zdradziła, ile pieniędzy co miesiąc trafia na jej konto. Jak się okazuje, po 60 latach pracy aktorka nie ma co liczyć na duże świadczenia.

„Ja zawsze sobie radziłam. Piszę sobie następną książkę, dwie właściwie. Tak że mam jakieś inne zajęcia i nie nalegam na powrót. Emeryturę mam niską, ale mówiąc o tym, nie biadoliłam, bo ludzie mają niższe. Tylko że to po 60 latach pracy przeszło. Kiedyś nikt nam nie mówił o żadnych składkach, ubezpieczeniach” – zdradza Beata Tyszkiewicz w rozmowie z „Super Expressem”.

Aktorka dostaje co miesiąc dokładnie 1300 złotych. W wywiadzie przyznała jednak, że nie martwi się pieniędzmi.

„Ja nie jestem uzależniona od nikotyny, bo paliłabym papierosy do końca, a nie do połowy. Robię to dla przyjemności i relaksu. Nie będzie mi nikt mówił, że mam przestać palić, albo ile mam palić. Stać mnie na to, więc mogę palić nawet 1/4 papierosa, a potem wyrzucać go do śmieci” – mówi.

Źródło: Pomponik, WP