in

Obroń się przed atakami DDoS!

Wiele firm decyduje się w dzisiejszych czasach na prowadzenie swojej działalności w Internecie. A prowadzenie biznesu online, poza tym, że ma swoje niewątpliwe zalety, narażone jest też na wiele problemów, których nie ma nigdzie indziej. Chodzi przede wszystkim o wszelkiego rodzaju zagrożenia cyfrowe i ataki cybernetyczne. Do jednych z najpopularniejszych ataków należą te DDoS. Są one bardzo kłopotliwe, męczące i potrafią praktycznie sparaliżować całą działalność i to na bardzo długi czas. Dlatego przede wszystkim ważne jest to, by umieć się przed nimi chronić i nie dopuścić do sytuacji, w której do takiego ataku dochodzi. To nie jest łatwe zadanie, nie można się tym zająć samodzielnie – do tego potrzebna jest profesjonalna pomoc. Bezpieczeństwo jest w końcu jedną z tych kwestii, których nie należy zaniedbywać. A w przypadku biznesu warto o tym szczególnie mocno pamiętać, bo zagrożone może być nie tylko bezpieczeństwo twojej firmy, ale też wszystkich jej klientów. A to nader często cios, po którym bardzo trudno jest się podnieść.

1. Atak DDoS
2. Rodzaje ataków DDoS
3. Ochrona przed atakami DDoS

Czym jest atak DDoS?

Na samym początku warto jest dowiedzieć się, czym jest atak DDoS. Otóż jest to nic innego jak symulowanie pełnoprawnego, prawdziwego ruchu na danej stronie. Dochodzi do tego w tak potężnym nastawieniu, że w pewnym momencie serwery i strona nie są sobie w stanie z tym poradzić i po prostu przestają działać prawidłowo. Na ogół dzieje się tak, że podczas takiego ataku ddos klienci po prostu nie są w stanie dostać się na daną stronę. Wszystko jednak może skończyć się o wiele gorzej – w tych skrajnych, najbardziej niebezpiecznych przypadkach ataków dochodzi nawet o fizycznego uszkodzenia serwerów i innej infrastruktury IT.

Jakie są rodzaje ataków DDoS?

Istnieją różnorodne rodzaje ataków DDoS i należy sobie z tego zdawać sprawę. Ataki bowiem mogą być z powodzeniem przeprowadzane na aż trzech różnych poziomach: na poziomie aplikacji, protokołu lub ataki mogą mieć charakter wolumetryczny. Ten zresztą występuje najczęściej.

Jak się chronić przed atakami DDoS?

Wiadomo już jakie są ataki DDoS ochrona to kolejna ważna kwestia, którą należy się zająć. Nigdy nie jest bowiem tak, że człowiek jest całkowicie bezbronny w takiej sytuacji. Do ochrony służy na przykład DDoS Protection – jako rozwiązanie biznesowe proponowane jest średnim i dużym firmom przez Netię. Warto jest się tym zainteresować, by przestać się bać, że serwery ulegną przeciążeniu lub fizycznemu zniszczeniu.