in

Dzieci powiedziały księdzu, co dostały na komunię. Można złapać się za głowę

Wzrost popularności nowoczesnych prezentów, takich jak hulajnogi, pieniądze czy nowoczesne gadżety, może budzić pewne zmartwienie i refleksję. Ksiądz Rafał Główczyński, który zgłębiał temat prezentów na Pierwszą Komunię Świętą, wyraził smutek i niepokój związany z tym zjawiskiem.

Duchowny dostrzega, że rosnące skupienie na materialnych upominkach może wpływać na odejście od pierwotnego sensu i duchowości tej sakramentalnej uroczystości. Wiele dzieci może skupiać się bardziej na atrakcyjności prezentów niż na znaczeniu samej Komunii Świętej jako duchowego przeżycia.

Apel księdza

Ksiądz Rafał Główczyński, szerzej znany jako „Ksiądz z osiedla”, cieszy się dużą popularnością w sieci. Jego kanał na YouTube przyciąga szerokie grono odbiorców, którzy z zainteresowaniem śledzą jego treści. Dzięki swojej otwartości, ciepłej osobowości i prowadzeniu dialogu z młodzieżą, ksiądz Rafał zdobył sobie duże uznanie oraz liczne grono wiernych i sympatyków wirtualnej społeczności.

Duchowny regularnie porusza kwestie związane z duchowością. Tym razem zapytał dzieci o prezenty na komunię i z czym się im Komunia Święta w ogóle kojarzy.

„Ze stresem; z przyjęciem pana Jezusa do serca; z prezentami; z opłatkiem; z radością” – mówiły dzieci.

I podzieliły się też tym, jakie prezenty dostają:

„Rowery; komputery; łańcuszek z Maryją; pieniądze; telefony; tablety; quady; hulajnogi”.

Oprócz tego dzieci dostawały także pieniądze. Ksiądz był szczerze zawiedziony takimi odpowiedziami.

Tylko jedno dziecko stwierdziło, że prezent w tym wypadku nie gra większej roli – chodzi o Jezusa, o to, że przyjmujemy go do serca.

Duchowny postanowił zaapelować do rodziców:

„Oddajmy Pierwszą Komunię Jezusowi i dzieciom i zróbmy wszystko, aby to się przede wszystkim wiązało z pięknym przeżyciem duchowym a wszystko inne niech będzie elementem towarzyszącym, a nie dominującym. Naprawdę to się może udać! Tylko dorośli, to od was zależy najwięcej”.

Co o tym sądzisz? Daj znać w komentarzu!