in

Nastolatka chciała wyglądać jak Angelina Jolie. Sąd skazał ją za to na 10 lat więzienia.

Sahar Tabar z Teheranu, która w momencie zdobyła popularność dzięki „Zombie Angeliny Jolie”, została skazana na 10 lat pozbawienia wolności. Powód? „Deprawacja młodzieży”. Dziennikarka z Iranu zdecydowała się poprosić gwiazdę o pomoc.

Dramatyczny apel do Angeliny Jolie

Irańska gwiazda Instagrama „Zombie Angelina Jolie” usłyszała przerażający wyrok. Sąd był zdania, że to, co robi w Internecie, źle wpływa na młodzież i nikt nie powinien tego oglądać, a już na pewno brać z tego przykładu. Dziewczyna rzekomo poddała się aż 50 operacjom plastycznym, aby wykreować postać zombie Angeliny Jolie. Czy tak było naprawdę? Tabar ma zupełnie inne zdanie w tej kwestii.

„To Photoshop i makijaż. Za każdym razem, gdy publikuję zdjęcie, maluję twarz w coraz bardziej zabawny sposób. To sposób na wyrażenie siebie, rodzaj sztuki. Moi fani wiedzą, że to nie jest moja prawdziwa twarz” – tłumaczyła Tabar.

Warto podkreślić, że w Iranie Instagram jest jedyną dostępną platformą społecznościową. Nielegalny jest za to Facebook, Twitter, czy Telegram. Sarah udało się zdobyć ogromną popularność – na swoim koncie ma 486 000 obserwujących. Jej zdjęcia zachwyciły internautów. Na każdym z nich ma profesjonalnie wykonany makijaż, a poza tym zdjęcia są przerabiane w Photoshopie.

Irańska dziennikarka Masih Alinejad, gdy usłyszała, że dziewczyna ma zostać skazana na 10 lat więzienia, postanowiła zabrać głos. Zaapelowała do samej Angeliny Jolie i poprosiła o pomoc dla nastolatki.

„Jej matka codziennie płacze, by uwolnić niewinną córkę. Droga Angelino Jolie! Potrzebujemy tutaj twojego głosu. Pomóż nam” – pisze dziennikarka pod swoim filmem.

Tabar na początku miała dostać karę jedynie od trzech miesięcy więzienia do dwóch lat. Została oskarżona o bluźnierstwo, podżeganie do przemocy, zdobywanie dochodu w niewłaściwy sposób i deprawację młodzieży. Zatrzymał ją sąd opiekuńczy w Teheranie, zajmujący się „przestępstwami kulturowymi oraz korupcją społeczną i moralną”.

Trzeba przyznać, że ciężko traktować to jako przestępstwo, a już na pewno niewiarygodna jest kara, jaką nastolatka dostała. Dziewczyna, podobnie jak inne nastolatki w jej wieku, zyskała popularność dzięki robieniu makijażu. Ma do tego talent, przez który teraz spędzi 10 lat życia za kratkami…

źródło: o2