fot. tiktok @athomewithdidi
in

9-latek musi regularnie sprzątać łazienkę. Gorąca dyskusja w sieci

Mama 9-letniego chłopca wzbudziła zainteresowanie w sieci po tym, jak podzieliła się na TikToku informacją, że regularnie każe synowi sprzątać łazienkę. W nagraniach można zobaczyć, jak chłopiec wykonuje swoje obowiązki. Wielu internautów zaskoczyło takie podejście do wychowania dziecka, ale także wywołało pozytywne komentarze.

Wspieranie dzieci w wykonywaniu codziennych obowiązków jest ważnym elementem wychowania. Mama 9-latka postanowiła wdrożyć taką praktykę w swoim domu i zmusza syna do codziennego sprzątania łazienki. Choć dla wielu osób to kontrowersyjna metoda wychowawcza, dla innych jest to skuteczny sposób na naukę odpowiedzialności i samodzielności.

Wychowanie dziecka

„Andrea zaczął sprzątać łazienkę dopiero pod koniec zeszłego roku i prawie stał się w tym zawodowcem” – chwali synka mama.

I dodaje:

„W ten sposób uczę go odpowiedzialności za bałagan, który się tworzy”.

Choć nie wszyscy zgadzają się z takimi metodami wychowawczymi, wiele osób uważa, że nauka samodzielności i odpowiedzialności jest kluczowa dla rozwoju dziecka. W końcu, ucząc dzieci wykonywania codziennych obowiązków, rodzice przyczyniają się do ich samorozwoju i kształtowania wartości, które będą miały wpływ na ich życie dorosłe.

@athomewithdidi It was my 9 year old son’s turn to clean their toilet and bathroom this weekend and this happened Do you make your children take turns to do a particular chore or do you assign a particular chore to them constantly? I personally make them take turns because I think they need to try their hands on every chore that is appropriate for their ages. Andrea only started cleaning the bathroom late last year and he is almost becoming a pro at it. The cleaner comes in every 3 weeks to give their toilet a proper deep clean and they have to maintain it till she comes again. I am happy with this arrangement because it gives them that sense of responsibility to be conscious of the mess they create in their space. I hope this inspires someone this weekend Like & Save for inspo Follow @athomewithdidi for more #bathroomcleaning #bathroomcleaningtips #kidscleaning #cleaningwithkids #fyp #foryoupage #cleaningmotivation2023 ♬ original sound – Joeboy„Dobra robota mamusiu! Będzie wspaniałym mężem dla swojej przyszłej żony”
– czytamy w komentarzach.

„Co za mała supergwiazda i fantastyczna robota” – dodaje ktoś inny.

A Ty? Co o tym sądzisz? Daj znać w komentarzu!