in

Zachorował na Alzheimera i nie mógł rozpoznać rodziny. Ale pomysł jego syna zmienił wszystko!

Choroba Alzheimera stanowi około 60 do 80 procent przypadków demencji na całym świecie. A według danych Stowarzyszenia Alzheimera, w 2016 roku w USA, na Alzheimera chorowało ponad 5,4 miliona osób.

Choroba powoduje problemy z pamięcią, myśleniem i zachowaniem. To wszystko pogarsza się z upływem czasu i ostatecznie staje się na tyle poważne, że dana osoba nie jest w stanie wykonywać codziennych czynności. Choroba Alzheimera dotyka nie tylko tych, którzy cierpią z jej powodu, ale może również być uciążliwa dla członków rodziny i bliskich. Kilka lat temu u Teda McDermotta zdiagnozowano chorobę Alzheimera. Każdego dnia jego pamięć zanikała, a jego temperament miał się coraz gorzej.

Ale na szczęście, jego syn, Mac, wpadł na genialny pomysł, który pomógł poprawić pamięć jego ojca, nawet jeśli trwało to tylko przez kilka minut.

Muzyka zawsze była pasją Teda.
W przeszłości koncertował dookoła Brytanii śpiewając w klubach i pubach. Ale gdy Ted stał się starszy, występy stawały się dla niego coraz trudniejsze. Mimo to, że ma Alzheimera, ma on również muzykę w swoich kościach, według jego syna Maca.

„Mój ojciec był piosenkarzem przez całe życie. Ma przepiękny głos i uwielbia śpiewać. Ale niestety ze względu na swoją chorobę zaczął zapominać, kim jestem, kim jest moja mama. Zaczął też mieć napady agresji. A to już był punkt krytyczny.” – mówi jego syn Mac.

Wybuchy Teda były wyjątkowo trudne do opanowania, zarówno medycznie i emocjonalnie. Ale Mac był zdeterminowany, aby pomóc swojemu tacie i utrzymać przy życiu jego pasję. I wkrótce, wpadł na genialny plan…

Kiedy ojciec Maca tracił nad sobą kontrolę, syn puszczał mu niektóre z jego ulubionych piosenek i zaczynał śpiewać.
Ted dobrze pamiętał teksty i przyłączał się do niego. Te małe, piękne chwile dają motywację Macowi do pomocy ojcu w opanowaniu pamięci. Mac i Ted zaczęli również nagrywać swoje występy, aby więcej osób mogło ich posłuchać i zobaczyć efekty tego genialnego pomysłu. Rodzina Maca ma nadzieję, że ten mały trik może pomóc innym z chorobą Alzheimera zarządzać jej objawami. Zorganizowali także zbiórkę pieniędzy, aby mogli nagrać cały album. Mac obiecuje, że oddadzą 25 procent zysków na badania w kierunku Alzheimera.
Obejrzyj poniżej jak śpiewają razem w samochodzie i koniecznie udostępnij ten film wideo, aby dać tym facetom chwałę na którą zasługują!