in

5-latka posłała lwu buziaka. Nikt nie spodziewał się takiej reakcji z jego strony.

Często gdy ktoś każe nam przestrzegać zasad, odpowiadamy znanym każdemu powiedzeniem: „Zasady są po to aby je łamać”. Niestety w wielu kwestiach możemy się mylić i niedostosowywanie się do regulaminów może mieć nieodwracalne konsekwencje.

Odwiedzając ZOO jesteśmy przekonani a w szczególności dzieci, że zwierzęta znajdujące się tam są miłe, grzeczne i nie ma możliwości aby mogły nam coś zrobić.
5-latka wraz z rodzicami wybrała się do ZOO, a jej uwagę przykuł duży lew. Dziewczynka chcąc przesłać mu buziaka, podeszła bliżej szyby. Lew zachował się zupełnie niespodziewanie. Gdyby nie ta szyba, ich spotkanie mogło skończyć się tragicznie.

Jaka była przyczyna tego, że lew tak zareagował?
Jest to dzikie zwierzę, które powinno przebywać w swoim naturalnym środowisku, przez to jego psychika jest mocno zdeformowana, a ludzi jeszcze je prowokują. W tym przypadku rodzice powinni zakazać zbliżać się córce do szyby, a tym bardziej droczyć się z lwem. Zasady bezpieczeństwa są na tyle ważne, że mogą uratować czyjeś życie i powinniśmy o nich pamiętać zawsze, nie tylko w ZOO ale i na co dzień.

Jeśli dotknęło Cię to, co mogło spotkać tę malutką dziewczynkę, nie ignoruj tego i udostępnij to nagranie dalej, aby uchronić innych przed niebezpieczeństwem, jakie może nieść ze sobą brak przestrzegania zasad.