in

82-latek leżał w błocie, tak zachowali się Ukraińcy. Nagranie wyciska łzy z oczu

Do sieci trafiło poruszające nagranie z udziałem 82-letniego mężczyzny. Jak się okazuje, został on uratowany przez ukraińskich żołnierzy. Jego dom spłonął w wyniku wystrzelenia rosyjskiej rakiety. Senior nie mógł się podnieść. Całe szczęście, Ukraińcom udało się go przetransportować w bezpieczne miejsce.

Wideo nie pozostawi nikogo obojętnym. To dowód na to, jak wielka tragedia rozgrywa się na naszych oczach…

Wstrząsający widok

Materiał został udostępniony na Twitterze przez Antona Heraszczenko, doradcę ministra spraw wewnętrznych Ukrainy. Możemy na nim zobaczyć wycieńczonego 82-latka leżącego w błocie. Mężczyzna upadł, szukając jedzenia. Ukraińscy żołnierze przybyli na ratunek.

Nie jest jasne, w jakim dokładnie miejscu znaleziono mężczyznę – wiadomo tylko, że gdzieś, gdzie obecnie trwają walki. Na wideo możemy zobaczyć domy doszczętnie zniszczone w wyniku wystrzelenia rakiet przez Rosjan.

Senior, który znajdował się w tamtym miejscu, zupełnie nie miał siły. Okazało się, że przeżył już jedną wojną i teraz musi walczyć o życie podczas drugiej.

„Nie życzę tego nikomu” – podkreślił.

Jeden z ukraińskich żołnierzy wziął seniora na swoje plecy i skierował się z nim w bezpieczne miejsce, którym w tym wypadku miał być urząd pocztowy. Żołnierze nie mieli wątpliwości co do tego, że niebawem może nastąpić kolejny atak.

Obejrzyj nagranie poniżej!