fot. freepik
in

8 sekretów linii lotniczych, które zdradziła była stewardessa. Trudno jej było o nich mówić

Prawie każda mała dziewczynka marzy o zostaniu stewardessą. Możliwość podróżowania, przeżywania przygód i noszenia ładnego uniformu wydaje się kuszącą perspektywą. Ale w rzeczywistości to trudna i stresująca praca. Jedna z byłych stewardes zdradziła nam kilka sekretów tego zawodu.

Nieznane sekrety linii lotniczych i zawodu stewardessy

„Czas pracy liczą nam dopiero po zamknięciu drzwi samolotu”

Przewoźnicy lotniczy często wynagradzają załogę tylko za czas „w powietrzu”. Opóźnienia lotów to problem nie tylko dla pasażerów, ale także dla personelu. To wyjaśnia, dlaczego załoga może wydawać się tak zdesperowana, aby samolot jak najszybciej wystartował.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Laura Ob ♡ (@lora12_03) on

„Nie nazywaj nas kelnerkami”

Mimo iż wiele osób uważa, że głównym zadaniem stewardessy jest podawanie napojów i jedzenia, to w rzeczywistości te kobiety są oczami i uszami pilotów na pokładzie. Od nich często zależy bezpieczeństwo całego lotu.

„Nie zasypiaj przed startem samolotu”

To może wywołać krwotok z nosa, związany ze zmianą ciśnienia, który stewardessy będą musiały zatrzymać. Lepiej zaczekać z drzemką do momentu, gdy samolot osiągnie swoją odpowiednią wysokość.

„Toalety mogą nie być tak czyste, jak myślisz”

Chociaż samoloty są regularnie sprzątane, to jednak szybki harmonogram lotów nie zawsze pozwala na dokładne czyszczenie. To jest coś, co warto mieć na uwadze podczas korzystania z pokładowych toalet.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by The Bog Log (@theboglog) on


„Żarty o terrorystach to naprawdę kiepski pomysł”

Nie jest tajemnicą, że na pokładzie samolotów często znajdują się agenci specjalni dbający o bezpieczeństwo. W takim kontekście żarty o terroryzmie mogą skończyć się poważnymi konsekwencjami.

„Najlepsze miejsca na pokładzie znajdują się z tyłu”

To właśnie tam, stewardessy mają pod ręką wszystko, co jest najbardziej potrzebne – koc, napoje, przekąski. A co do mitu, że z tyłu samolotu jest najbezpieczniej – to zależy od wielu czynników i nie jest uniwersalną prawdą.

„Unikaj kawy z wózka”

Woda na pokładzie pochodzi ze zbiornika, który rzadko jest czyszczony. Niektórzy pasażerowie skarżyli się na nieprzyjemny smak kawy serwowanej na pokładzie.

„Lepiej przynieś swoje słuchawki”

Pakowane słuchawki nie są nowe – po każdym locie są czyszczone i ponownie pakowane. Były już wcześniej używane przez wielu innych pasażerów.

Źródło: Dailymail.co.uk