in

8 sekretów linii lotniczych, które zdradziła była stewardessa – Trudno jej było o nich mówić…

Prawie każda mała dziewczynka marzy o zostaniu stewardessą. Możliwość podróżowania, przeżywania przygód i noszenia ładnego uniformu wydaje się kuszącą perspektywą.

Ale w rzeczywistości to trudna i stresująca praca. Jedna z byłych stewardes zdradziła nam kilka sekretów tego zawodu.

1. „Czas pracy liczą nam tylko, gdy drzwi samolotu są zamknięte”
Wiele linii lotniczych płaci załodze tylko za godziny przepracowane „w powietrzu”. Jeśli lot ma opóźnienie, nie tylko podróżnych to złości. Teraz niech nie dziwi was pośpiech załogi podczas przygotowań do startu.

2. „Bardzo nie lubimy, gdy ktoś nazywa nas kelnerkami”
Większość pasażerów uważa, że praca stewardessy polega na machaniu rękami i podawaniu napojów i posiłków. Ale tak naprawdę są one oczami pilotów na pokładzie i muszą być czujne. Od nich często zależy bezpieczeństwo lotu.

3. „Nie zasypiajcie przed startem samolotu”
Kiedy pasażer zasypia przed startem i podczas lądowania kończy się często krwotokiem z nosa, który stewardessy muszą mu tamować. Wszystko przez ciśnienie.

4. „Toalety wcale nie są takie czyste”
Samoloty są sprzątane szybko i powierzchownie. Lepiej mieć to na uwadze korzystając z toalety.


5. „Żarty o terrorystach to naprawdę kiepski pomysł”
 
Często w locie uczestniczą specjalni agenci, którzy czuwają dodatkowo nad bezpieczeństwem. W takich przypadkach żarty o terrorystach mogą spotkać się z natychmiastową reakcją i skończyć nieprzyjemnie.

6. Najlepsze miejsca w samolocie są z tyłu
 
Stewardessy na tyle mają wszystko co jest najpotrzebniejsze. Koc, napoje i przekąski. Wszystko dostaniesz szybciej niż inni. Panuje także mit o tym, że z tyłu jest najbezpieczniej, jednak zależy to od zbyt wielu czynników, by uznać je za uniwersalny fakt.
 

 
7. „Nie pij kawy z wózka”
 
Woda na pokładzie pochodzi ze zbiornika. Niezwykle rzadko jest on czyszczony. W niektórych liniach pasażerowie skarżą się na dziwny smak kawy.
 

8. „Lepiej nie używaj samolotowych słuchawek”
 
To, że są zapakowane nie oznacza, że są jednorazowe. Po każdym locie są czyszczone i pakowane ponownie. Wcześniej także były używane przez setki osób.