in

5-latka nagle miała kłopoty z mówieniem i chodzeniem. Wtedy mama zauważyła na jej głowie czerwoną krostkę

Dziewczynka nigdy nie miała problemów ze zdrowiem. Nagle z dnia dzień zaczęła mieć problemy z chodzeniem i mówieniem. Rodzice nie wiedzieli, co się dzieje. Kiedy znaleźli dziwną czerwoną krostkę na głowie córeczki, wiedzieli, że muszą działać szybko.

Dziwne zachowanie dziecka mocno zaniepokoiło rodziców. Jak się szybko okazało – słusznie. Czerwona krostka na głowie była jednoznacznym sygnałem dla lekarzy, co może być przyczyną zmiany zachowania ich córeczki. Diagnoza jest szokująca.

Dziwne zachowanie dziewczynki

Początkowo mama myślała, że jej córka jest po prostu zmęczona i chce jej się spać. Kiedy jednak 5-latka przewróciła się i nie mogła zrobić nawet kroku, wiadomo było, że dzieje się coś naprawdę złego.

Mama zobaczyła na głowie swojego dziecka dziwną, czerwoną krostkę. W szpitalu okazało się, że złemu samopoczuciu jest winne ukąszenie przez kleszcza. W przypadku dziewczynki mowa o kleszczowym porażeniu.

Kleszczowe porażenie to bez wątpienia najrzadsze powikłanie, które występuje u ludzi po ukąszeniu kleszcza. Neurotoksyna znajdująca się w ślinie insekta doprowadza do paraliżu mięśni i problemów z pracą układu oddechowego. Paraliż pojawia się stopniowo, a chory odczuwa silne zmęczenie.

W przypadku, jeśli nie wyjmiemy kleszcza na czas, obejmuje on również twarz i język, a pojawiające się problemy z oddychaniem mogą skutkować nawet uduszeniem.

Mama 5-letniej dziewczynki postanowiła ostrzec wszystkich przed niebezpieczeństwem, dzieląc się historią swojej córeczki.

Kleszcz został usunięty, a paraliż minął w czasie od 12 do 24 godzin.