in

10 bardzo ważnych zasad, których musisz przestrzegać mając psa!

Pies to nie zabawka, co prawda daje dużo radości, jednak trzeba pamiętać, że to również żywa istota i należy traktować ją w odpowiedni sposób.

Nie raz pisaliśmy o właścicielach, którzy w niewłaściwy sposób zajmowali się swoimi zwierzętami, zaniedbywali je, nie karmili, a nawet się nad nimi znęcali. Są to zachowania karygodne i takie przypadki nie powinny mieć miejsca, jednak wielu ludzi wciąż popełnia takie błędy na mniejszą skalę, sądząc, że zwierzęta nie odczuwają wszystkiego tak jak człowiek. Takie myślenie jest błędne, psy to bardzo mądre i wrażliwe stworzenia. Jeśli trafią pod opiekę odpowiedzialnego właściciela obdarują go bezwarunkową miłością.

Jeśli chcesz, aby twój pupil był szczęśliwy musisz przestrzegać tych kilku zasad i nigdy ich nie zapominać.

1.Po pierwsze nigdy nie bij swojego psa!
To najważniejsza zasada, nigdy nie wolno podnieść ręki na zwierzaka. Psy są jak dzieci, to normalne, że czasami zrobią coś nie tak, jednak żadne przewinienie nie może kończyć się taką karą. To drastycznie obniża zaufanie i wywołuje strach u bezbronnego psa.
sad dog

2. Nie zamykaj go w klatce
Oczywiście nie chodzi o to, że jest to w ogóle zabronione, są sytuacje, kiedy pies musi znaleźć się w klatce na przykład podczas transportu do weterynarza. Chodzi o to, aby nie stosować tego, jako rodzaju kary.
Someone is being a crate hog!

3. Nigdy nie zostawiaj go samego w samochodzie
Ta zasada nie odnosi się tylko do okresu wakacji, kiedy zostawienie psa w nagrzanym samochodzie, może doprowadzić nawet do jego śmierci. Wtedy jest to szczególnie niebezpieczne, ale takie zachowanie nie jest wskazane przez cały rok. Pies czuje się w takich sytuacjach porzucony i naprawdę źle to znosi.
YAP!

4. Nie przekarmiaj swojego pupila
Może to być równie niebezpieczne jak niedożywienie. Przekarmianie jest bardzo niezdrowe i źle wpływa na stan czworonoga.
I love treats

5. Nie dawaj swojemu psu resztek z obiadu
Tak jak w poprzednim punkcie chodzi o to, aby przestrzegać odpowiedniej diety naszego pupila. Układ trawienny psa nie jest taki sam jak człowieka i niektóre rzeczy naprawdę mogą mu zaszkodzić.
christmas morning

6. Pamiętaj o sterylizacji i kastracji
Jeśli nie chcesz, aby twoja suczka miała szczeniaki, zadbaj o to, aby przeprowadzić sterylizacje. Pamiętaj, że w schroniskach jest już wystarczająco dużo niechcianych psów. Oszczędź cierpienia kolejnym.
Cone of Shame

7.Nie pozwalaj psu na to, aby prowadził podczas spaceru
Z pozoru nie wydaje się to niebezpieczne, jednak może doprowadzić do tragedii. Szczególnie uważać trzeba na ruchliwych drogach, pies może się zerwać i wpaść pod samochód. Jeśli nie jesteś w stanie sprawować nad nim kontrolę musisz trzymać go na krótszej smyczy, aby był jak najbliżej ciebie.
変な木にビビる。

8. Dobierz odpowiednią obrożę
To bardzo ważne, źle dobrana obroża może nawet zranić psa. Nie kupuj pierwszej lepszej, wybór skonsultuj z weterynarzem lub sprzedawcą w sklepie zoologicznym.
pug with green harness

9. Dbaj o zęby swojego psa
Często poważne choroby zaczynają się właśnie od nieleczonych zębów. Jeśli chcesz zapobiec cierpieniu czworonoga badaj jego zęby systematycznie.
Tyson

10. Nie głaszcz psa tuż po jego przewinieniu
Wcześniej wspomnieliśmy o karach, jakich nie należy stosować, ale musisz pamiętać, że nieukaranie w żaden sposób też jest niedobre dla czworonoga! Pies musi znać granice między tym, co mu wolno, a czego nie. Głaszcząc psa tuż po przewinieniu utwierdzasz go w przekonaniu, że to, co zrobił nie było złe.
ZOMG new puppy!
 
Stosując się do tych zasad wychowasz swojego psa na posłusznego, kochającego i zdrowego pupila.