in

Spędził 4 lata budując kościół wykorzystując tylko żywe drzewa. Jego wnętrze zapiera dech w piersiach!

Barry Cox jest nie tylko pobożnym katolikiem, ale także niezwykle utalentowanym artystą i projektantem. Jako mały chłopiec służył jako ministrant i nawet marzył o zostaniu Papieżem pewnego dnia. Jednak, gdy podrósł, odkrył swoje powołanie w ogrodnictwie i założył firmę ogrodniczą.

Projekt, który wykonuje jest naprawdę jedyny w swoim rodzaju. Barry połączył swoją silną wiarę z twórczymi talentami, aby stworzyć coś naprawdę zadziwiającego.

Barry w swojej młodości spędził mnóstwo czasu na podróżowaniu i zwiedzaniu świata. Uwielbiał zwiedzać słynne kościoły na całym świecie. Od katedry Notre Dame do katedry św. Pawła. To oczywiste, że te historyczne miejsca bardzo wpłynęły na jego projekt.

Barry stworzył żyjącą katedrę na trzech hektarach pokrytych zieloniutką trawą. Korzystając z jednych z najpiękniejszych drzew na świecie, stworzył wspaniałe dzieło sztuki.

Wykorzystał potężną hydrauliczną łopatę, aby wyrwać i ponownie posadzić dojrzałe drzewa na swojej działce. Zajęło mu to 4 lata!

Wejście do katedry jest ciepłe i przyjazne. Spójrz na tradycyjny dach do którego użyto bujnych i naturalnych materiałów.

Rama żelaza nadaje kościołowi klasyczny kształt. Sufit składa się z drzew Laciniata, a ściany są zbudowane z drzew Leptospernum, które zapewniają ciemny kolor.

Wnętrze kościoła jest pełne naturalnego światła, które wpada przez baldachim. To eliminuje potrzebę oświetlenia elektrycznego. Ołtarz wykonany jest z importowanego włoskiego marmuru.

Wspaniały krajobraz terenu jest naprawdę tym, co popycha ten imponujący kościół na same wyżyny. Z genialnym wykorzystaniem kwiatów, dekoracyjnych żywopłotów i szlaków, to miejsce jest naprawdę warte zwiedzenia.

Barry stworzył ten ogród dla własnej przyjemności, ale był często używany jako miejsce na ślub czy inne duże imprezy.

Obejrzyj poniższy film i zobacz krótką prezentację tego wspaniałego miejsca: