in

Zwycięzca loterii wydał 200 milionów w osiem lat. Nie do wiary, na co przeznaczał pieniądze

Zwycięzca loterii wydał 200 mln złotych w osiem lat i wydałby o wiele więcej, gdyby nie nagła śmierć. Ludzie go kochali, żegnały go tłumy. Na co przeznaczał pieniądze?

Colin Weir na dobre zagościł w brytyjskich mediach. Jego niesamowity życiorys zachwyca każdego, kto tylko się z nim zapozna.

Wydawał ogromne sumy

W 2011 roku mężczyzna razem z żoną Christine wygrał na loterii EuroJackpot aż 161 mln funtów, czyli około 805 mln zł. Była to największa wygrana w EuroJackpot aż do 2019 roku. Mężczyzna wydał w osiem lat aż 40 milionów funtów, czyli około 200 mln złotych. Oznacza to, że w ciągu tygodnia wydawał około 496 tysięcy złotych.

Colin, zanim wygrał, pracował jako operator kamery. Nietrudno sobie wyobrazić, jak tak ogromna suma pieniędzy wywróciła jego życie do góry nogami. Od czasu wygranej stać go było na wszystko.

Mężczyzna na początku postanowił zasilić swój ulubiony klub piłkarski, Partick Thistle F.C. z Glasgow (Szkocja, UK). Później zaczął spełniać życzenia swoich bliskich. Przed śmiercią postanowił zaplanować własną stypę i wydać na nią aż milion funtów. Żałobnicy dzięki temu mogli liczyć na ekskluzywne posiłki i picie szampana wartego 340 funtów za butelkę.

Colin, zanim umarł wykupił 55 procent akcji swojego ulubionego klubu, które zostały przekazane fanom. Mężczyzna wiódł hulaszczy tryb życia, jednak zawsze pamiętał o swoich dzieciach, 32-letniej Carly oraz 30-letnim Jamim – to oni odziedziczyli pozostałe pieniądze.

Swojej pielęgniarce mężczyzna zapisał posiadłość wartą 17,5 mln złotych.

Pieniądze dają szczęście?

Po Colinie oprócz pieniędzy zostały meble, biżuteria, drogie samochody i dzieła sztuki warte około miliona złotych. Mężczyzna pomimo fortuny nie zaznał szczęścia. Cierpiał na problemy psychiczne, co skończyło się w 2018 roku rozwodem z Christine, z którą żył 38 lat.

Colin zmarł w rezydencji w Szkocji, którą kupił po rozwodzie za ponad 5,5 mln złotych. Powodem śmierci była sepsa, którą wywołało zakażenie wątroby.

Źródła: www.fakt.pl, www.o2.pl