in

Jakie zwierzę zobaczyłeś jako pierwsze? Sprawdź, co mówi to o Twoim charakterze

Może Cię to dziwić, ale takie zagadki są bardzo pomocne w analizie i stosowane w badaniach psychologicznych. Mają one za zadanie określić sposób w jaki działa podświadomość badanego. Dziś Tobie zadajemy pytanie:

Jakie zwierzę zobaczyłeś jako pierwsze?

1. Motyl

Motyl oznacza piękno i zmiany. W stadium rozwoju przepoczwarza się z larwy w postać dojrzałą i piękną. Jeśli motyla zobaczyłeś pierwszego to znaczy, że lubisz zmiany i łatwo się do nich dostosowujesz. Jeśli są po Twojej myśli rozkwitasz i piękniejesz. Jeśli nie, wiesz, że to stan przejściowy, zawijasz się w kokon i próbujesz przetrwać czas, po którym co oczywiste, wszystko zmieni się na lepsze.

2. Orzeł

Jest dziki, wolny i dumny i ważny. Jeśli to jego zauważyłeś, w życiu jesteś zdecydowany i ukierunkowany. Nie obawiasz się porażek, wiesz, że są tylko krótkim przystankiem w drodze do celu. Dzięki temu jesteś skupiony na dążeniach i niebywale skuteczny.

3. Pies

Jeśli zobaczyłeś psa to podobnie jak on jesteś mieszanką wspaniałych cech. Opiekuńczy, lojalny, oddany, a jednocześnie odważny i groźny, gdy Ty sam lub ktoś Ci bliski czuje się zagrożony. Każdy chce mieć w Tobie przyjaciela, bo naprawdę niewielu ludzi łączy w sobie cechy łagodności i siły w tak subtelny i cudowny sposób.

4. Modliszka


 
Modliszka jest symbolem cierpliwości i drapieżności. Może pozostać nieruchoma przez wiele godzin, w oczekiwaniu na swoją ofiarę, a wtedy bez ostrzeżenia rzuca się na nią. Jeśli to ją zobaczyłeś, jesteś człowiekiem o silnych instynktach, bardzo wytrwałym i upartym. Ufasz bezgranicznie swojemu wyczuciu, a wewnętrzny głos prowadzi Cię dokładnie tam, dokąd zmierzasz. Jesteś w stanie poświęcić coś lub kogoś jeśli bardzo Ci na czymś zależy.

5. Wilk
 

 
Żyją w watahach, a jednocześnie są samotnikami. Nie straszna mu samotna wędrówka, jest w niej nieustraszony i staje do walki, gdy czuje wyzwanie. Jeśli to jego zobaczyłeś, jesteś jak on nieustraszony i silny. Żyjesz wśród ludzi, ale we własnym świecie, do którego nie wpuszczasz nikogo. Masz bardzo mocnego ducha, a Twoja osobowość wyróżnia Cię spośród innych ludzi.

6. Koń
 

 
Jest niezależny, dziki i wolny. I Ty, jak on, masz potrzebę wolności i przestrzeni. Potrafisz ciężko pracować i walczyć o swoje. Ale zawsze przy tym zachowujesz godność i dumę. Lubisz mieć wokół siebie ludzi, do którym możesz się zbliżać i oddalać, a oni są otwarci i wyrozumiali na Twoja potrzebę niezależności i nie próbują Cię spętać. Wtedy czujesz się szczęśliwy. Masz tak niebywałą osobowość, że ludzie choćby na krótko i z doskoku, muszą docenić Twoją obecność w ich życiu, pozwalając Ci odchodzić i wracać.

7. Krab
 

 
Twardy na zewnątrz, miękki od środka. Jeśli to właśnie kraba zauważyłeś, to oznacza, że tak samo jak on okrywasz się skorupą i uchodzisz za twardziela, pod spodem zaś kryje się istota o nieprzeciętnej wrażliwości. Skorupa jest Ci potrzeba do tego, by ludzie nie rozdeptali Twojej delikatności. Byś mógł w otoczeniu mądrych i dobrych ludzi ją bezpiecznie zdejmować i znów przywdziewać tam, gdzie nie uszanowanoby Twojej subtelności.

8. Kogut
 

 
Są szybkie, waleczne i rozważne. Jeśli jego zobaczyłeś najpierw to masz podobne cechy. Niech coś stanie Ci na drodze to albo będzie musiało zejść samo albo to zniosą… Jesteś nieustępliwy i wytrwały. Nie dobrze mieć w Tobie przeciwnika, możesz zranić. Dla dobra wszystkich lepiej nie wchodzić z Tobą w konfrontację. Ale o dziwo są osoby, które znakomicie Cię zrozumieją i z którymi tworzysz harmonijne i układne relacje. Ale kiedy spotkasz innego koguta… polecą pióra.

9. Gołębica
 

 
Gołąb jest symbolem pokoju i wiecznej miłości. Jeśli zobaczyłeś gołębicę to jesteś wierny i oddany, spokojny, cierpliwy i ufny. Żyjesz w spokoju ducha. Nie szukasz wrażeń, sensu, nie bierzesz się z życiem za łby. Możesz być taki z natury, lub dojrzałeś do tego po wielu wichrach i burzach, które przeszedłeś w życiu. Umiesz doceniać proste rzeczy, zachować równowagę i umiar. Kochasz mądrze i prawdziwie.
 
Czy to zwierzę, które zobaczyłeś jako pierwsze odpowiada opisowi samego Ciebie?

Źródło i Fotografie: youtube.com/BRIGHT SIDE