in

Myślisz, że to słodkie i śmieszne, jak Twój zwierzak tak robi? To pomyśl jeszcze raz…

Prawdopodobnie już nie raz widziałeś podobny obraz w internecie, czyli psa lub kota naciskającego swoją głowę o ścianę. Choć wydaje się to słodkie i z pewnością popularne, antropomorfizując to zachowanie i wyobrażając sobie, że zwierzaki są np. zestresowane rachunkami czy pracą, ale prawda jest niestety o wiele bardziej przerażająca.

Jeśli Twoje zwierzęta kiedykolwiek będą zachowywały się w ten sposób, nie rób im zdjęcia, tylko błyskawicznie zabierz ich do weterynarza. Gdy zwierzę stoi blisko ściany lub innej twardej powierzchni (mebla, rogu, itp) i dosłownie dociska głowę do powierzchni – to prawie zawsze oznacza poważną chorobę neurologiczną i jest stanem zagrożenia jego życia!

Może to świadczyć o różnych zaburzeniach neurologicznych, w tym wodogłowie (woda w mózgu), zapalenie opon mózgowych, zapalenie mózgu, udar, nowotwory mózgu, infekcja, stan zapalny czy uraz głowy. Inne objawy to drgawki, utrata wzroku lub zaburzenia widzenia, nieregularne odruchy, chodzenie w kółko, bezcelowe kroczenie i inne niespokojne zachowanie.
Pamiętaj – nasze zwierzaki nie mogą nam powiedzieć, kiedy są chore. Naszym zadaniem jest, aby zwrócić uwagę i zauważyć ich objawy oraz zapewnić im opiekę o którą nie są w stanie nas poprosić.

Źródło i zdjęcia:playbuzz