fot. tiktok/ks.piotrjarosiewicz, freepik
in

Związek z osobą niewierzącą to grzech? Ksiądz wyraził się jasno, wielu będzie zaskoczonych

Ks. Piotr Jarosiewicz, duchowny, który działa aktywnie na TikToku, odpowiada na nurtujące pytania swoich obserwatorów. Obserwuje go aż 292 tys. osób, które cenią sobie jego umiejętność wyjaśniania wątpliwości dotyczących religii i moralności. W ostatniej interakcji z internautami, ksiądz wypowiedział się na temat związku katolika z osobą o innym wyznaniu lub ateistą.

Zadane pytanie brzmiało, czy taka relacja jest grzechem. Kapłan odpowiedział, że miłość jest dobrem, a nie złem, jednak istnieją różnice w kwestiach wiary, moralności i wychowania potomstwa, które mogą prowadzić do konfliktów. Ksiądz wyjaśnił, że wszystko będzie inne w związku pomiędzy osobami o różnych przekonaniach.

Życie z osobą niewierzącą

Czy związek z osobą niewierzącą powinien być traktowany przez katolika jako grzech? Ks. Piotr Jarosiewicz rozwiewa wątpliwości.

„Miłość jest dobrem, a nie złem. Natomiast tu na pewno będziemy się ścierali w kwestiach wiary, moralności, która będzie inna” – dowiadujemy się z nagrania księdza na TikToku.

A co ze ślubem? Czy można będzie w takim wypadku przystąpić do spowiedzi i przyjmować eucharystię?

„W momencie, w którym bierzecie ślub jednostronny, można korzystać z sakramentu spowiedzi, można przyjmować eucharystię, więc tutaj normalnie droga sakramentów jest otwarta” – zaznaczył ks. Piotr Jarosiewicz.

Co na ten temat sądzą internauci?

„Moja kuzynka wzięła ślub kościelny z ateistą, dzieci są ochrzczone i teraz jedno z tych dzieci idzie do Pierwszej Komunii Świętej, więc da się” – pisze internautka.

„Budowanie takiego związku to ciężka robota, jeśli jesteśmy faktycznie zaangażowani w swoją wiarę.” – uważa ktoś inny.

„Z tego powodu rozstałam się właśnie, bo było to nie do pokonania.” – zwierza się użytkowniczka TikToka.

@ks.piotrjarosiewicz Odpowiadanie użytkownikowi @Imipramina ♬ Way Maker (Instrumental Version) – Instrumental Christian Songs, Christian Piano Music & Contemporary Christian Music