fot. freepik
in

Oto z czego tak naprawdę powstają zupki instant i jak wygląda proces ich produkcji.

Każdy przynajmniej raz w życiu spróbował zupki instant. Jest jedną z dziesięciu najczęstszych potraw na świecie. Wielu z nas je ciągle. To jest po prostu bardzo tanie i szybkie.

Jej gotowanie nie wymaga poważnego wysiłku. Wygodne jest zabranie jej ze sobą i długi okres trwałości. Tu jednak kończą się jej pozytywne aspekty.

 

Niestety dzięki ciągłemu spożywaniu takich makaronów możesz nabawić się całej masy różnych chorób. Tłuszcze trans i glutaminian monosodowy, które są częścią makaronu, mogą przyczyniać się do rozwoju wysokiego ciśnienia krwi, astmy oskrzelowej, miażdżycy i chorób onkologicznych.

 

Ponadto do makaronu dodaje się olej palmowy, który podnosi poziom cholesterolu we krwi. Olej może również powodować różne choroby sercowo-naczyniowe.

Jak powstaje zupka instant?

Głównie z mąki pszennej. Makaron jest przesiewany, dodaje się takie składniki, jak glutaminian sodu, imitatory wołowiny, owoców morza lub kurczaka. Wszystko to sprawia, że ​​makaron jest bardziej elastyczny i mocny. Aby makaron był bardziej pęczniejący, dodaje się do niego aromaty i emulgatory.

W następnym etapie sucha mieszanina jest wysyłana do specjalnych maszyn, do których dodaje się wodę, sól i proszek jajeczny. Tutaj ciasto ugniata się na płasko. Następnie jest ono zwijane w długie wstążki o grubości około centymetra.

Ciasto przechodzi jeszcze kilka wałków i grubość zmniejsza się do milimetra. Aby uzyskać charakterystyczny spiralny kształt, ciasto przepuszcza się przez specjalne pojemniki.

W ciągu dziesięciu minut pod parą stu stopni produkt poddaje się obróbce cieplnej. Uwolnioną skrobię usuwa się za pomocą osolonej wody. Po namoczeniu makaronu olejem roślinnym kroi się go w brykiety. Po obróbce cieplnej nadchodzi czas smażenia.

Przez 10-15 minut makaron smażony jest w specjalnych patelniach w temperaturze 150 stopni. Następnie produkt schładza się do 25-33 stopni. Następnie gotowy produkt jest układany w workach i wysyłany na półki sklepowe.

Mamy nadzieję, że te informacje okażą się pomocne. Zadbaj o swoje zdrowie i staraj się jeść domowe jedzenie, ponieważ jest o wiele smaczniejsze i zdrowsze.