fot. twitter/@MissPotkin
in

Chciała dać mężowi lekcję i przestała sprzątać w domu. Nie dowierzała, co stało się po kilku dniach.

Pewna kobieta z Wielkiej Brytanii postanowiła przeprowadzić eksperyment w swoim domu. Na trzy dni przestała całkowicie sprzątać dom, nie zmywała naczyń, nie robiła prania. Gospodyni była przekonana, że ​​jej mąż szybko zrozumie istotę eksperymentu, ale była w błędzie.

Żona przestała sprzątać w domu

Mieszkanka Wielkiej Brytanii, pod pseudonimem MissPotkin na Twitterze, udokumentowała trzydniowe zmagania męża po tym, jak postanowiła przestać wykonywać prace domowe. Kobieta była zmęczona i chciała dać mężowi lekcję. Aby zachować anonimowość mężczyzny, żona nazywa męża w postach po prostu „Irlandczykiem”.

„Dwa dni temu postanowiłam przestać zmywać naczynia. Gotuję codziennie obiady i mam dość sprzątania domu. Od tamtej pory sterta rośnie. W pewnym momencie zabraknie czystych łyżek, kubków i talerzy. Kto pęknie pierwszy? Na pewno nie ja” – napisała MissPotkin.

 

Autorka postu chciała sprawdzić, w jakim momencie jej mąż domyśli się, że on też powinien wykonać jakieś prace domowe, a nie uważać tego za bezwarunkowy obowiązek żony. Jednak wynik ją zaskoczył.

Dzień później MissPotkin zaktualizowała post i wyjaśniła, że ​​zabrakło już czystych łyżek i wkrótce nie będzie w ogóle naczyń, ale jej mężowi to nie przeszkadzało. Irlandczyk tylko raz wyniósł śmieci.

 

„Irlandczyk zaczął parzyć herbatę łyżeczką do karmienia dziecka i wziął „awaryjny” kubek” – napisała Miss Potkin.

Kobieta również przestała wykonywać prace domowe, a wkrótce w rogu korytarza prowadzącego do łazienki pojawił się stos brudnych ubrań. Mężowi to nie przeszkadzało.

Ostatecznie MissPotkin przestała kupować papier toaletowy, a rodzina została bez podstawowych środków higienicznych. W tym czasie od kilku dni w kuchni stała patelnia ze starą kiełbasą, którą kobieta nazwała „kiełbasą śmierci”.

Eksperyment zakończony powodzeniem?

Pomysł MissPotkin był skazany na niepowodzenie, ale z biegiem czasu, kobieta zauważyła zmianę. Na przykład mąż zaczął „zeskrobywać stwardniałą starą owsiankę z miski”, aby opróżnić pojemnik na nową żywność, a dzień później zauważyła, że w zmywarce pojawiają się talerze i filiżanki. Pomyślała sobie super, nareszcie jakiś krok, ale ​​Irlandczykowi nie chciało się nawet nacisnąć przycisku zasilania. Jednak wkrótce wydarzyło się coś, co uszczęśliwiło kobietę.

„Wyrzucił „kiełbasę śmierci”, ale brudna patelnia wciąż stoi na piecu. Zmywarka nie jest włączona, ale w szafie jest papier toaletowy” – napisała Miss Potkin.

Dzień później „Irlandczyk”, jak mówi jego żona, włączył zmywarkę, mówiąc, że wcześniej tego nie robił, bo „nie miał wystarczająco dużo czasu”.

Tego samego dnia mężczyzna posprzątał dom, a panna Potkin zdecydowała, że ​​to jej osobiste zwycięstwo.

Zdaniem MissPotkin to doświadczenie sprawiło, że jej mąż na nowo spojrzał na obowiązki, które żona wykonuje na co dzień.