fot. freepik.com
in

Liczne prania nie usunęły z ubrań żółtych plam od potu? Mamy na to sprawdzony sposób

Często zdarza się, że plamy potu nie znikają nawet po praniu, a potem wydaje się, że nie ma innego wyjścia, jak rozstać się z ubraniami. Plamy można jednak skutecznie usunąć za pomocą domowych środków.

Jak więc szybko i skutecznie usunąć żółte plamy od potu z ubrań na kołnierzach lub pod pachami? W rzeczywistości do tego nie trzeba zanurzać ubrań w drogim wybielaczu i długo ich myć. Możesz łatwo pozbyć się żółtych plam z potu, stosując następującą metodę!

Zestaw niezbędnych składników jest niezwykle prosty: każdy znajdzie je w domu. Wszystko, co musisz zrobić, to postępować zgodnie z instrukcjami poniżej.

Jak łatwo usunąć żółte plamy z ubrania?

Lista składników do zwalczania śladów potu:
– łyżeczka detergentu do zmywania naczyń;
– kilka łyżeczek trzy procentowej wody utlenionej;
– kilka łyżek sody oczyszczonej.

Dokładnie wymieszaj powyższe środki, aż do uzyskania pasty. Następnie ostrożnie wetrzyj tę mieszaninę w „dotknięty” obszar ubrania. Po chwili będziesz zaskoczony, jak szybko zniknęła żółta plama, której nawet liczne prania nie dały rady!

Nie zapomnij podzielić się tym przydatnym artykułem ze znajomymi! Znasz jakieś inne skuteczne metody usuwania plam z potu? Pamiętaj, aby podzielić się nimi w komentarzach!