fot. freepik.com
in

Powieś żółtą wstążkę w swoim ogrodzie. Efekt przejdzie twoje najśmielsze oczekiwania

Nie ma wątpliwości co do tego, że od chemicznych środków ze sklepu wolimy sprawdzone, domowe sposoby. Ten jest prawdziwym hitem wśród osób pielęgnujących rośliny. O czym mowa? Wystarczy, że w swoim ogrodzie umieścimy żółtą wstążkę, a raz na zawsze pozbędziemy się dręczącego nas problemu. Znamy szczegóły.

Żółta wstążka i inne sposoby

Kiedy decydujemy się na uprawę roślin, musimy uzbroić się w cierpliwość i być konsekwentni w swoich działaniach. Nie jest żadną tajemnicą, że na naszej drodze do pięknych kwiatów mogą pojawić się pewne przeszkody, a mianowicie szkodniki, które są w stanie zepsuć całą pracę. Czy można się ich pozbyć, nie korzystając z chemicznych środków?

Z pomocą przychodzi żółta wstążka, która jest bardzo popularną i cenioną metodą w walce z intruzami. Możemy ją zawiesić na roślinach i grządkach, narażonych na atak mszyc. Kolor ten będzie przyciągał biedronki, które na pewno się z nimi rozprawią.

Warto podkreślić, że jedna biedronka jest w stanie zjeść w ciągu jednego dnia nawet 100 owadów. Dzięki nim nie będziemy musieli się obawiać o to, że nasza praca pójdzie na marne. Oprócz tego, owady te będą zwalczać larwy muchówek, chrząszczy, a także mączlików czy miodówek, które żerują na roślinach.

Pomocne mogą okazać się niektóre rośliny. Warto posadzić w ogrodzie chociażby lawendę, czosnek czy miętę, które odstraszą szkodniki.

Możemy przyrządzić też domowy oprysk – 1/4 łyżeczki sody rozpuszczamy w litrze wody, dodajemy kilka kropli oleju albo mydła. Mieszamy i przelewamy przygotowany oprysk do spryskiwacza, a następnie pryskamy rośliny, nie zapominając o spodzie ich liści. Taki zabieg należy powtarzać co 3-4 dni aż do zniknięcia problemu. Martwe szkodniki usuwamy z roślin za pomocą wody.

Podziel się tymi genialnymi sposobami z innymi!