in

Do sieci trafiło nagranie, w którym mowa o Polakach. Nagrali je Ukraińscy żołnierze

Trwa kolejny dzień wojny. Ukraińcy dzielnie walczą w obronie swojej ojczyzny i są wdzięczni za okazaną im pomoc. W ostatnim czasie postanowili to pokazać w wyjątkowy sposób.

Do sieci trafiło specjalne nagranie skierowane do Polaków, którzy wyciągnęli pomocną dłoń w stronę mieszkańców okupowanego państwa. Słowa, które padły w wideo, wywołują łzy w oczach.

Wyjątkowe podziękowanie

Ogrom cierpienia, który spadł na naszych sąsiadów, po prostu nie mieści się w głowie. Nie ma wątpliwości co do tego, że potrzebują oni wsparcia. Polacy chętnie je okazują. W sieci możemy znaleźć mnóstwo zbiórek, a niektórzy zdecydowali się na przyjęcie pod swój dach uchodźców.

Na TikToku pojawiło się nagranie ukraińskiego żołnierza Romana Vikola, który mieszkał w Polsce, zanim rozpoczął się atak ze strony Rosji. Mężczyzna postanowił, że zwróci się do Polaków i podziękuje im za wszystko.

Na nagraniu pojawił się nie tylko on. Widać tam także dwudziestu ukraińskich wojskowych, którzy zebrali się, aby dołączyć do podziękowań. Mają oni w dłoniach rysunki z flagami ukraińskimi i polskimi.

„Nasi chłopcy dziękują Polakom, którzy pomagają. My tutaj walczymy dla was, dla prawdy, dla całego świata” – powiedział na nagraniu Vikol.

Rodzina żołnierza została w Polsce. On jednak wiedział, że musi jechać walczyć.

„Gdybym nie przyjechał do Ukrainy walczyć, jutro nie potrafiłbym swoim dzieciom w oczy spojrzeć” – przyznał w rozmowie z „Polsat News”.

Obejrzyj niezwykłe nagranie poniżej!