in

Włożyła zniszczone buty do zamrażarki. Ten trik przeszedł jej najśmielsze oczekiwania

Kiedy zdarzy nam się kupić porządne, skórzane buty, pozostaje jedno pytanie: jak o nie dbać, aby służyły nam lata, a nie na jeden sezon? Okazuje się, że dobra pasta i profesjonalna szczotka nie zawsze to zagwarantują. Jest jednak pewna sztuczka, którą powinien poznać każdy – wystarczy, że będziesz wykonywać tę jedną czynność, a twoje buty zawsze będą wyglądać jak nowe!

Jak dbać o buty?

Prawdopodobnie większość z nas czyści buty, dbając tylko o to, by dobrze wyglądały – chcemy im nadać połysk, pastujemy, wymieniamy sznurówki czy fleki. Jednak czy to wystarczy, aby zachowały wygląd z czasów ich kupna? Długotrwały kontakt butów z detergentami skończy się tylko tym, że będą po prostu zniszczone.

Zanim uznasz, że twoje buty nie nadają się już do niczego pomimo usilnych prób przywrócenia im dawnego wyglądu, wrzuć je na co najmniej dwie doby do zamrażarki.

Przechowywanie butów w zamrażarce dla większości wyda się być po prostu absurdalnym pomysłem. Jest to miejsce na żywność, a nie na obuwie. Ale czy na pewno? Sposób polecony przez internautkę sprawi, że na pewno zmienisz zdanie. Koniec z pastami i szczoteczkami, które nie przynoszą oczekiwanego efektu!

Ten sposób sprawi nie tylko to, że będą wyglądać jak nowe, ale również usunie nieprzyjemny zapach. Stosuj ten trik regularnie, a będziesz mógł cieszyć się nowymi butami przez lata!

Przed wykorzystaniem tej sztuczki, trzeba jednak pamiętać, aby dokładnie wysuszyć obuwie i pozbyć się z nich lodu. Buty będą niezwykle delikatne, dlatego nie używajmy do ich wysuszenia suszarki czy nie wystawiajmy ich na słońce. Pozwólmy im wyschnąć samoistnie.

I jak? Skorzystasz z tego pomysłu? Dla nas jest po prostu niezawodny!

Źródło: MSN