in

Kwarantanna zostanie całkowicie zniesiona? Rząd zdradził szczegóły, od dziś nowe zasady

Czy dojdzie do zniesienia kwarantanny? Jak się okazuje, ten scenariusz jest możliwy. Wielu Polaków będzie zdziwionych decyzją rządu.

„Są głosy ekspertów, którzy mówią, żeby zupełnie znieść kwarantannę. Na tą chwilę zdecydowaliśmy się ją skrócić. Kolejne decyzje będą uzależnione od sytuacji epidemiologicznej w kraju” – poinformował wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Od poniedziałku 24 stycznia kwarantanna będzie obowiązywać tylko przez 7 dni, jak podkreślił Adam Niedzielski na konferencji prasowej z premierem Mateuszem Morawieckim. Skąd taka decyzja?

„Korzystamy tutaj z doświadczenia innych krajów” – zaznaczył.

Podobne działania podjęły Niemcy, Francja, Belgia, Włochy czy Grecja. Zmiana nie będzie dotyczyć tych, którzy już przebywają na kwarantannie.

Dojdzie do całkowitego zniesienia kwarantanny?

Waldemar Kraska rozwiał wątpliwości w Polsat News.

„W tej chwili resort zdrowia nie planuje skracać czasu izolacji” – mówi. – „Jeżeli będzie taka rekomendacja naszych konsultantów, wtedy to zrobimy” – dodaje.

Rząd nie wyklucza żadnej decyzji. Wszystko będzie uzależnione od sytuacji epidemiologicznej.

Przypomnijmy, że osoba, która przebywa na kwarantannie nie może opuszczać domu. Zabronione jest robienie zakupów czy wyjście z psem. Jeśli zauważasz u siebie niepokojące objawy, koniecznie skonsultuj się z lekarzem!

Podziel się tą ważną informacją z innymi!

źródło: RadioZET.pl/Polsat News/PAP