fot. tiktok/ girlwiththemark
in ,

Miała znamię od urodzenia, nagle zrobiło się gigantyczne. Lekarze „bali się tego dotknąć”

Znamiona to znaki na naszej skórze, które mają zdolność budzenia ciekawości i wywoływania różnych emocji. Dla niektórych są one elementem indywidualności i piękna, podkreślając naszą unikalność. Dla innych mogą stanowić przyczynę niepokoju i obawy. Jednak co się stanie, gdy znamię, które towarzyszy nam od urodzenia, nagle zaczyna się zmieniać i przybierać przerażającą postać? Tak właśnie było w przypadku pewnej kobiety.

Lekarze przecierali oczy ze zdumienia

Jordan, młoda kobieta pełna uroku i determinacji, miała od urodzenia znamię na twarzy, które wzbudzało jej wstyd i skłaniało do ukrywania go pod gęstymi kosmykami włosów. Przez wiele lat znamię było stałym towarzyszem jej codzienności, jednak to, co miało nastąpić w ciągu ciąży, przerosło najśmielsze wyobrażenia. To właśnie wtedy zaczęło się niezwykłe przeobrażenie, które wzbudziło nie tylko zdumienie, ale również niepokój.

„Spędziłam lata, ukrywając znamię we włosach, ponieważ czułam, że to jedyny sposób na normalne życie” – mówi kobieta na TikToku.

I dodaje:

„W wieku 18 lat zaszłam w ciążę z moim pierwszym dzieckiem i wtedy wszystko zmieniło się na gorsze. Po porodzie zauważyłam, że znamię puchnie, pęka i wycieka płyn. Nie mogłam już leżeć na jednym boku z powodu wycieków, które okropnie pachniały.”

Kobieta któregoś razu przez przypadek wyrwała kawałek zmiany. Uznała, że natychmiast musi skonsultować się z lekarzami.

„Nie mieli pojęcia, na co patrzą, bali się tego dotknąć, zbadać, cokolwiek z tym zrobić” – wyjaśnia kobieta.

Lekarze stanęli przed tajemniczą i niebezpieczną sytuacją. Jak się okazało, hormony odegrały kluczową rolę w tym nietypowym zjawisku.

Po wielu miesiącach wyczerpujących badań i niepewności, 24-letnia kobieta w końcu otrzymała jednoznaczną diagnozę – zespół linijnego znamienia łojowego. Znamię zostało wycięte, a Jordan w końcu mogła odetchnąć z ulgą.

Teraz, dzięki pozytywnej postawie i determinacji, ta 24-latka dzieli się swoją historią, aby przekazać przesłanie o samoakceptacji, nadziei i siły dla każdego, kto zmaga się z podobnymi wyzwaniami.

„Wiedziałam, że moją misją jest pomaganie innym z rzadkimi chorobami, różnicami w wyglądzie twarzy lub ogólnie różnicami w budowie ciała i pomaganie im w zdobyciu pewności siebie” – podkreśla.

@girlwiththemark #thegirlwiththemark #trending #viral #fyp #fypシ #foryou #rarediseaseawareness ♬ Chopin Nocturne No. 2 Piano Mono – moshimo sound design

Podziel się tą historią z innymi!

Źródło: radiozet.pl