in

Wstrząsające odkrycie w piwnicach szpitala w Jarosławiu. Wstrzymano usługi medyczne.

W czasie remontu w piwnicach Szpitala Psychiatrycznego w Jarosławiu dokonano szokującego odkrycia. Jak się okazało, ukryty był tam niewybuch pochodzący z czasów II wojny światowej. Do akcji musieli wkroczyć saperzy.

Czegoś takiego nikt się nie spodziewał! Całe szczęście, dzięki szybkiej interwencji szpitalowi nie grozi już niebezpieczeństwo.

Do sieci trafiło zdjęcie niewybuchu, które mrozi krew w żyłach. Internauci nie mogą uwierzyć własnym oczom.

Znaleźli to w piwnicach szpitala

Na terenie budynku Specjalistycznego Szpitala Psychiatrycznego w Jarosławiu w piwnicy znaleziono granatnik z czasów II wojny światowej. Z pewnością nikt by na niego nie trafił jeszcze przez długi czas, gdyby nie prace remontowe w tamtym miejscu.

Policyjny pirotechnik stwierdził, że mamy do czynienia ze skorodowaną skorupą granatnika przeciwpancernego „Panzerfaust Klein”.

„Niewybuch ten znajdował się w skuwanej posadzce w pomieszczeniu piwnicznym remontowanego budynku” – przekazała policja.

Miejsce zostało zabezpieczone, wstrzymano prace remontowe i usługi medyczne. Wezwano saperów z 21. Batalionu Dowodzenia w Rzeszowie. Dzięki akcji specjalistów niewybuch nie zagraża już szpitalowi.

Warto podkreślić, że niewybuchy zawsze są niebezpieczne. Nie można ich dotykać ani próbować przenosić. Jeśli znajdziemy niewybuch, powinniśmy od razu zadzwonić na policję.