in

Policja znalazła dziwne pakunki. „Coś nas podkusiło żeby je otworzyć”

Hinduska policja zatrzymała ciężarówkę z powodu przekroczenie prędkości. Zainteresował ja jednak ładunek, który przewoziła.

W transporcie policjanci znaleźli 800 żółwi z gatunku Skrytonóg indyjski. Zostały wykradzione przez handlarzy z bagien położonych nieopodal. Były przeznaczone na rzeź w Południowo-Wschodniej Azji.

Były wymęczone, słabe i chore, załadowane do ciasnych worków.

„W każdym worku upchana była duża ilość żółwi. Przebywanie w takich warunkach uszkadza zarówno skorupę jak i skórę tych gadów. Były poupychane dosłownie jeden na drugim. Przyniosło im to wiele stresu psychicznego.” – powiedział Jordan Gray z Turtle Survival Alliance (TSA).

Zatrzymanie ciężarówki doprowadziło do schwytania handlarzy i wszystkich winnych tego okrutnego procederu.

Ratownicy z organizacji Turtle Survival Alliance natychmiast przystąpili do ratowania żółwi. Niestety część była już martwa.

„Otwieraliśmy te worki, a wiele żółwi dosłownie umierało w naszych rękach. To jest po prostu straszne.” – przyznała Shailendra Singh z Turtle Survival Alliance.


 
Ocalałe okazy przewieziono do ośrodka rehabilitacyjnego prowadzonego przez TSA, gdzie otrzymały dobre warunki, w których mogą nabrać sił.

„Podzieliliśmy te gady na małe grupy, aby mogły zmniejszyć swoją agresję oraz poziom stresu. Zapewniliśmy im odpowiednie warunki do życia. Każdy żółw otrzymał swój własny kod wygenerowany na skorupie, który przyda się, gdy zwierzaki zostaną wypuszczone na chronione mokradła. Jest to nie tylko indywidualny identyfikator, ale także odstraszacz kłusowników.”
 

 
Niestety to nie są jedyny przypadek
 
Od listopada 2018 roku władze przechwyciły już ponad 7 tysięcy żółwi, które miały być sprzedane na mięso lub składnik leków medycyny naturalnej. Skala jest więc ogromna A populacja żółwi skrajnie się w ostatnich latach zmniejszyła.
 

 
Członkowie TSA toczą nierówną walkę z kłusownikami i handlarzami, ale walczą i wierzą w swoją sprawę.
 
„Nigdy nie przestaniemy pomagać tym zwierzakom. Musimy je uratować!” – dodała Singh.