in ,

Dzieci znalazły dziwny przedmiot w rzece. Gdy zorientowały się co to, wstrzymały oddech z przerażenia

Któregoś razu dzieci bawiły się nad rzeką. Gdy weszły do wody, na jej dnie zauważyły bardzo dziwny przedmiot. Szybko zorientowały się, z czym mają do czynienia i powiadomiły odpowiednie służby – nie było czasu do stracenia.

Znaleziony przedmiot lada moment mógł stać się przyczyną prawdziwej tragedii, która już miała miejsce przed laty.

Przedmiot znaleziony w rzece przywołał przykre wspomnienia z przeszłości. Dzieci były przerażone, ale wiedziały, że muszą działać szybko.

Do tego niebezpiecznego zdarzenia doszło w Czechyniu w Nadleśnictwie Płytnica w województwie zachodniopomorskim. Nad rzeką Pilawą dzieci odkryły niewypał.

Całe szczęście, wiedziały, z czym mają do czynienia i natychmiast powiadomiły leśniczego, który wezwał policję.

Policjanci zabezpieczyli teren do czasu przyjazdu saperów. Niewypał został przez nich zabrany na specjalny poligon, gdzie przeprowadzono kontrolowaną detonację ładunku.

Mieszkańcy Czechynia, gdy tylko dowiedzieli się o tym, że w rzece był niewypał, zamarli z przerażenia. 21 lat temu w tej miejscowości miała miejsce tragedia z jego udziałem, podczas której zmarł 17-latek. Chłopak znalazł pocisk i zabrał go ze sobą do domu, a potem umieścił w imadle i chciał przepiłować. Zginął na miejscu, a jego 13-letnia siostra i dwójka kolegów została ranna.

Należy pamiętać, aby omijać z daleka wszystko, co przypomina niewybuch, a już w żadnym razie nie wolno go dotykać, przenosić czy próbować rozbroić. Konieczne jest wezwanie policji.

Przekaż tę informację dalej – niech każdy będzie tego świadomy!

Źródło: pikio.pl, o2.pl