fot. tiktok @itsbabygirld
in

Znalazła to w zabawce swojego dziecka. „To jest takie obrzydliwe”

Niestety, nie wszystkie zabawki dla dzieci są bezpieczne. Rodzice powinni być czujni i dokładnie przeglądać zabawki, zanim kupią je swoim pociechom. Przekonała się o tym pewna mama, która sprawdziła, co kryje się w gumowej kaczuszce jej dziecka. Odkrycie matki wstrząsnęło całą siecią. Czegoś takiego nikt się nie spodziewał!

Uwaga na zabawki dla dzieci

Chociaż dla dzieci pluskanie się z gumowymi zabawkami w wannie jest bardzo atrakcyjne, rodzice powinni być świadomi ewentualnych zagrożeń.

Mama mieszkająca w Nashville w amerykańskim stanie Tennessee nie mogła uwierzyć własnym oczom, gdy zobaczyła, co kryje się w gumowej kaczuszce jej dziecka.

„Dosłownie wyrzucę te wszystkie piep***** gumowe kaczki i już nigdy ich nie kupię! To jest takie obrzydliwe. Jest dosłownie wypełniona pleśnią” – wyznała wstrząśnięta kobieta.

Jak się okazuje, w zabawce znalazła się tzw. trupia pleśń, czyli czarny osad groźny dla zdrowia dziecka.

Co na to ekspert?

„Problem polega na tym, że jeśli bierzemy tego typu zabawki do kąpieli, to w połykanej przez nie wodzie, są różne zanieczyszczenia (brud z ciała, martwy naskórek, włosy). Część z nich zostaje w środku. Niestety po skończonej zabawie nie jesteśmy w stanie dokładnie oczyścić wnętrza zabawek, więc część zanieczyszczeń pozostaje we wnętrzu, a panująca tam wilgoć sprzyja rozwojowi życia” – wyjaśniała Sylwia Panek, znana jako „Mama chemik”.

Matka apeluje o ostrożność za pośrednictwem swojego nagrania na TikToku i ostrzega rodziców przed niebezpiecznymi zabawkami.

Obejrzyj nagranie poniżej!

@itsbabygirld ????THROW AWAY ALL THE RUBBER DUCKS ASAP!! Im literally shaking this is so disgustinggggg #fyp #momsoftiktok #disgusting ♬ original sound – diana ??

źródła: www.edziecko.pl, dziendobry.tvn.pl, www.ofeminin.pl