in

Resort zdrowia ma pilną wiadomość dla zaszczepionych. Zmiany właśnie weszły w życie.

Ministerstwo Zdrowia w dniu wczorajszym przekazało informację o wydłużeniu ważności certyfikatów COVID. Wszyscy ci, którzy zamierzają przyjąć trzecią dawkę szczepionki, powinni zdawać sobie z tego sprawę – w szczególności ci, którzy podróżują.

Zmiany w życiu Polaków

Jak się dowiadujemy, ważność certyfikatu COVID będzie wydłużona o kolejny rok od chwili przyjęcia trzeciej dawki szczepionki na koronawirusa. Zmiany te już obowiązują. Decyzja została podjęta, biorąc pod uwagę rekomendację Rady Medycznej.

„Trzecie szczepienie jest na tyle istotne dla budowy naszej odporności, że pozwoliliśmy sobie nie czekać na decyzję na poziomie całej Unii Europejskiej. Zachęcam wszystkich już zaszczepionych do skorzystania z przypominającego szczepienia, a niezaszczepionych do wejścia do grona osób chronionych przez szczepienia” – tłumaczy Niedzielski.

Trzecią dawkę szczepionki można przyjąć już od 2 listopada, jeśli od pełnego zaszczepienia minęło 6 miesięcy.

E-skierowanie na szczepienie pojawia się automatycznie po upływie pół roku. Do tej pory dawka przypominająca została przyjęta przez 1,2 mln osób.

Z informacji tych powinny zdawać sobie sprawę przede wszystkim osoby planujące podróż. Dzięki certyfikatowi można podróżować bez żadnych ograniczeń.

W dniu dzisiejszym odnotowano 14 442 nowe zakażenia koronawirusem, najwięcej na Mazowszu (3507). Nie żyje 46 osób z COVID-19.

Podziel się tą ważną informacją z innymi!

Źródło: turysci.pl