in

Ogromne zmiany w życiu Polaków. Chodzi o 300 plus i 500 plus

Już niebawem Polacy mogą spodziewać się kolejnych zmian zaplanowanych przez ZUS. Dotyczą one 300 plus i 500 plus.

Jak wynika z ustaleń „Faktu”, jeszcze w listopadzie wnioski będą mogły być składane zupełnie inaczej. Znamy szczegóły.

Zmiany w życiu wielu Polaków

Już w tym miesiącu ma pojawić się pierwsza aplikacja mobilna. Oprogramowanie mZUS powstanie z myślą o tych osobach, które korzystają ze świadczeń rodzinnych.

Na samym początku za pomocą tego oprogramowania będzie możliwe składanie wniosków o świadczenie Dobry Start 300 plus i o świadczenie wychowawcze 500 plus. Następnie dojdzie do rozbudowania aplikacji.

„Chcemy dać naszym klientom jak najszersze możliwości wnioskowania o świadczenia wypłacane przez ZUS. Wychodzimy z założenia, że należy ułatwić rodzicom, w każdy możliwy sposób, staranie się o środki. Doskonale wiemy, że zajmowanie się dzieckiem i domem kosztuje mnóstwo czasu. Liczymy, że dzięki aplikacji uda się jeszcze skrócić czas wnioskowania o świadczenia” – powiedziała „Faktowi” prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS.

Szefowa ZUS stwierdziła, że takie rozwiązanie zapewni rodzicom wygodę.

„Dzięki elektronizacji mogą starać się o środki z programu także w weekendy, kiedy tradycyjne odwiedzanie urzędów jest niemożliwe” – podkreśliła.

Jak będzie wyglądać aktywacja aplikacji mZUS? Warunek konieczny to posiadanie profilu PUE. Bez tego nie ma mowy o skorzystaniu z ułatwienia.

Aplikacja zadziała na urządzeniach mobilnych Android i Ios. Będzie możliwa do ściągnięcia z Google Play czy App Store. Należy pamiętać, aby pobierać oprogramowanie tylko ze sprawdzonych źródeł.

Źródło: fakt.pl