in

Wypłata emerytur tylko raz w roku? Rząd chce wprowadzić prawdziwą rewolucję.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych i resort rodziny są zdania, że w kwestii wypłat emerytur powinny nastąpić pewne zmiany. Jak się okazuje, są one naprawdę rewolucyjne. Emeryci mieliby dostawać pieniądze tylko raz w roku! Znamy szczegóły.

Zmiany w wypłacaniu emerytur

Jak wynika z doniesień „Faktu”, narodził się pomysł, aby 5-letni staż pracy otwierał prawo do wypłaty emerytur. Jednocześnie poinformowano, że kobiety, których wysokość emerytury będzie wynosić 117 zł miesięcznie lub mniej i mężczyźni, którzy będą mieli dostawać 141 zł/mies. i mniej, mogliby spodziewać się swoich świadczeń raz w roku. Mowa o tzw. emeryturach groszowych.

„Wtedy ich wypłata za cały rok oscylowałaby w wysokości emerytury minimalnej i ich wysyłka nie byłaby już dla ZUS takim obciążeniem” – powiedział Bogdan Grzybowski z Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych dla „Faktu”.

Zmiana ta miałaby dotyczyć tylko tzw. groszowych emerytur. Osoby z wyższą emeryturą dalej dostawałaby ją co miesiąc.

Poza tym, jak donosi „Fakt”, pojawił się także pomysł Pracodawców RP, żeby tzw. groszowymi emeryturami zajmowały się środki pomocy społecznej, a nie ZUS.

„W najbliższych tygodniach resort rodziny ma przygotować założenia do projektu ustawy, który sprawę groszowych emerytur rozwiąże. Urzędnicy zapowiadają, że przedstawią kilka wariantów rozwiązań, nad którymi dalej będą toczyć się prace” – zaznacza tabloid.

Podziel się tymi ważnymi informacjami z innymi!

Źródło: o2.pl