in

Już od poniedziałku kolosalne zmiany dla Polaków. Minister zdrowia przekazał szczegóły.

Lockdown objął już cały kraj. Wiąże się to z ogromnymi zmianami, które z pewnością utrudniają życie zwykłym obywatelom. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że zmiany nastąpią także w urzędach. Od teraz sprawy urzędowe będziemy załatwiać w inny sposób.

Od soboty 20 marca 2021 roku w Polsce pojawiły się kolejne obostrzenia. W związku z tym każdy, kto ma do załatwienia jakąś sprawę urzędową, powinien zdawać sobie sprawę z tego, że nie będzie to takie proste.

Zmiany w urzędach

Minister zdrowia Adam Niedzielski podkreślił podczas jednej z ostatnich konferencji prasowych, że lockdown wiąże się z pracą zdalną nie tylko firm prywatnych.

„To już jest ten moment, kiedy znów musimy wrócić do tego trybu pracy, który był charakterystyczny w listopadzie czy w drugiej połowie października, czy w ogóle dla całego okresu poprzedniej wiosny” – tłumaczy.

W związku z tym urzędy przechodzą w tzw. tryb wewnętrzny. Co to oznacza w praktyce? Dla przykładu przypomnijmy, co oznajmił krakowski magistrat:

„Prosimy, aby załatwianie spraw urzędowych odłożyć w czasie. Wszelkie dokumenty i wnioski do Urzędu Miasta Krakowa będzie można złożyć elektronicznie, za pośrednictwem Poczty Polskiej, usługi Paczkomat Urząd 24, lub wrzucając kopertę do odpowiedniego pojemnika umieszczonego w pobliżu wejścia do urzędu w 16 lokalizacjach”

Władze Ustki również ogłosiły ogromne zmiany. Apelują o to, aby w miarę możliwości, wszystkie sprawy załatwiać zdalnie.

„Urząd pracuje na bieżąco w trybie szczególnym, realizując wszystkie zadania i wpływające sprawy. Interesanci mogą je załatwiać poprzez kontakt telefoniczny lub faksem, jak również elektronicznie (z wykorzystaniem internetu) poprzez Elektroniczną Platformę Usług Administracji Publicznej ePUAP”

Koniecznie podzielcie się tą ważną informacją z innymi!

Źródło: Portal Samorządowy, Buisness Insider