in

Minister edukacji zapowiedział szokujące zmiany od 1 września – nie spodobają się wielu rodzicom.

Dariusz Piontkowski podczas dzisiejszej konferencji skupił się na wielu kwestiach kluczowych dla Polaków i odpowiedział na nurtujące pytania. Pojawił się również pilny komunikat, który z pewnością nie spodoba się wielu rodzicom.

Od jakiegoś czasu mówi się o tym, że powrót do szkół od 1 września jest niemal pewny. Nie można jednak zapomnieć przy tym, że pandemia koronawirusa cały czas trwa i nadal stanowi ona ryzyko dla każdego z nas.

Dlatego też w związku z powrotem do szkół będą obowiązywać zasady, które mają pomóc w zachowaniu bezpieczeństwa. Dotyczą najmłodszych dzieci.

Rodzice pilnują, dyrektor wymaga

Od 1 września rodzice przedszkolaków będą musieli liczyć się ze zmianami, które spowodują między innymi to, że dyrektor będzie mógł zażądać zaświadczenia dotyczącego stanu zdrowia dziecka czy też odesłać dziecko z przedszkola, jeśli będzie miało gorączkę albo źle się czuło.

„Dyrektor przedszkola ma prawo zażądać zaświadczenia lekarskiego, że dziecko jest zdrowe, jeśli wraca ono po chorobie, a nadal ma np. podwyższoną temperaturę. […] Rzeczywiście, część rodziców, mimo tego że dziecko miało katar, podwyższoną temperaturę, to z różnych względów wysyła je do przedszkola. To oczywiście powodowało, że także inne dzieci mogły zarazić się grypą, czy jakąś inną chorobą i stąd plaga zachorowań” – informuje Dariusz Piontkowski.

Konieczne zmiany od 1 września

Dariusz Piontkowski zapowiada, że w związku z pandemią koronawirusa trzeba dbać szczególnie o to, aby dzieci się nawzajem nie zarażały – tym bardziej, że do koronawirusa dojdzie także grypa. Przedszkola są miejscem, gdzie o zarażenie nietrudno, dlatego w dużej mierze to na rodzicach spoczywa odpowiedzialność za to, jak potraktują pierwsze objawy złego samopoczucia u swojego dziecka. Jeśli dziecko się źle czuje, lepiej, żeby zostało w domu i wyzdrowiało, a nie szło do przedszkola i zarażało innych. Jeśli rodzic będzie przyprowadzał do placówki np. dziecko z gorączką, to dyrektor ma prawo wysłać je z powrotem do domu.

„Jeśli takie dziecko po kilkudniowym okresie choroby ma już wrócić do przedszkola i nie ma już widocznych objawów choroby, to oczywiście może wrócić. Gdyby jednak okazało się, że to dziecko ma podwyższoną temperaturę, dyrektor ma prawo zażądać od rodzica zaświadczenia lekarskiego tak, aby chronić po prostu inne dzieci, nauczycieli i pracowników” – tłumaczy Dariusz Piontkowski.

Podziel się tymi ważnymi informacjami z innymi!

Źródło: Polsat News