in

Decyzja zapadła, rząd częściowo zawiesza Polski Ład. Polacy łapią się za głowę.

W miniony piątek miała miejsce konferencja, w czasie której premier Mateusz Morawiecki postanowił poinformować o zmianach, jakie zajdą w Polskim Ładzie. Rząd wprowadził korekty, z którymi lepiej się zapoznać.

Nie ma wątpliwości co do tego, że odkąd tylko w życie wszedł Polski Ład, tj. od 1 stycznia 2022 roku, Polacy nie do końca potrafią się odnaleźć w zawiłych zmianach. Co tym razem szykuje dla nas rząd?

Zmiany w Polskim Ładzie

Niektóre z przepisów związanych z Polskim Ładem ulegają zmianie po sprzeciwie przedsiębiorców.

Każda osoba, która pod koniec 2022 r. dostrzeże, że zarobiła mniej niż w 2021 roku przez Polski Ład, zarabiając do 12 800 zł brutto miesięcznie, będzie mogła spodziewać się rekompensaty.

„Jeżeli ktoś ma jakiekolwiek wątpliwości, czy w tym nowym systemie otrzyma wyższe wynagrodzenie, bądź takie same, zarabiając do 12 800 zł i na koniec tego roku zauważy jakąkolwiek różnicę, to wprowadzimy możliwość rozliczenia według dochodów osiąganych w 2021 r., czyli porównanie 2021 r. i 2022 r. Jeżeli się okaże, że 2022 r. w jakikolwiek sposób o jedną złotówkę pogorszył status podatkowy kogokolwiek w Polsce, jakiejkolwiek osoby, to będzie można otrzymać ten zwrot” – wyjaśnił Mateusz Morawiecki.

Podziel się tą ważną informacją z innymi!

źródło: RadioZET.pl