in

Właśnie przekazano dalsze decyzje dotyczące obostrzeń. Wszystko zacznie się już 13 czerwca.

Niebawem w życie wejdą nowe zmiany, na które czekało mnóstwo Polaków. Konkretne informacje właśnie zostały przekazane przez premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego podczas konferencji prasowej. Lista jest długa, a niektóre z decyzji nie są takie oczywiste, jak się wydaje.

O tym powinien wiedzieć każdy! Warto zapoznać się ze szczegółami, żeby być na bieżąco.

Zmiany w obostrzeniach

Polacy z niecierpliwością wyczekiwali dalszych kroków rządu w związku z obostrzeniami dotyczącymi pandemii koronawirusa. Zdecydowana większość restrykcji obowiązuje do 25 czerwca, a co stanie się po tym czasie?

W dniu dzisiejszym w rozmowie z RMF FM minister zdrowia poinformował, że konkretne informacje zostaną podane dopiero jutro, jednak przed godziną 14:00 rzecznik rządu Piotr Müller zapowiedział, że nastąpi to jeszcze dziś.

Wiadomo już, że część zmian zacznie obowiązywać od 13 czerwca, a reszta – od 26 czerwca. Restrykcje te mają pozostać z nami co najmniej do końca wakacji.

Od 13 czerwca w kościołach będzie można zająć połowę miejsc, a w kinach i teatrach powróci możliwość spożywania posiłków.

Od 26 czerwca zmian będzie o wiele więcej:

– targi i konferencje – 1 osoba na 10 metrów kwadratowych;
– wydarzenia i koncerty na obiektach sportowych – 50 procent miejsc;
– limit gości w hotelach zostanie zwiększony do 75 procent dostępnych miejsc (nie wlicza się w limit dzieci do 12 roku życia);
– otwarte kluby i dyskoteki – przy zachowaniu limitu 150 osób;
– kina i teatry – limit zwiększony do 75 procent dostępnych miejsc;
– restauracje – limit zwiększony do 75 procent dostępnych miejsc;
– wesołe miasteczka – limit zwiększony do 75 procent dostępnych miejsc.

Limity nie będą dotyczyć osób zaszczepionych. Udogodnienie to póki co nie będzie brane pod uwagę dla unijnych certyfikatów ani ozdrowieńców.

Adam Niedzielski podkreślił, że liczba zakażeń i zgonów maleje i jest to naprawdę dobry znak. Rząd jednak pozostaje w gotowości w związku z możliwością nadejścia kolejnej fali koronawirusa.

Podziel się tymi ważnymi informacjami z innymi!

Źródło: YouTube