in

Od lipca kluczowe zmiany w 500 plus. Każdy rodzic powinien być na to gotowy.

Wszyscy, którzy mają dzieci i pobierają świadczenia 500 plus, muszą przygotować się na zmiany. Od lipca zapomogi będą wypłacane w inny sposób niż dotychczas. Rodzice powinni być tego świadomi!

Kluczowe zmiany od lipca

Pandemia koronawirusa zmusza nas do wprowadzenia zmian w niemal wszystkich aspektach naszego życia. Mowa tutaj również o 500 plus. Rodzice nie muszą się martwić – pieniądze będą wypłacane, tylko inaczej. Nie powinno być to dla nikogo problematyczne, jednak każdy powinien zdawać sobie z tego sprawę.

Oprócz sposobu wypłacania świadczeń zmieni się także okres rozliczeniowy programu socjalnego. Rodzice nie będą musieli składać corocznego wniosku o przedłużanie świadczenia.

„W tym roku jest inaczej. Rodzice nie muszą składać od lipca nowych wniosków na nowy okres świadczeniowy. W oparciu o wnioski składane w ubiegłym roku, czyli od 1 lipca 2019 roku, świadczenia zostały przyznane aż do 31 maja 2021 roku Jesteśmy zadowoleni z działania programu. Od początku działania 500 plus trafiło do 6,5 milionów dzieci w łącznej kwocie ponad 100 miliardów złotych” – mówi minister rodziny, pracy i polityki społecznej, Marlena Maląg.

Od lipca rodzice korzystający ze świadczeń, nie będą musieli już pamiętać o tym, żeby złożyć wniosek w urzędzie gminy lub miasta.

Minister podkreśliła także, że od 2021 roku będzie obowiązywać docelowy roczny okres świadczeniowy, prawdopodobnie od 1 czerwca 2021 roku do 31 maja 2022 roku.

Rodzice, którzy nie korzystają z 500 plus, ponieważ np. ich dziecko przyszło na świat dopiero kilka dni temu, cały czas mogą dołączać do programu. Wniosek składamy w formie elektronicznej.

„By uzyskać świadczenie wychowawcze po 31 maja 2021, wnioski będzie można składać przez Internet od 1 lutego 2021 r., a drogą tradycyjną – od 1 kwietnia. Rodzice nie muszą się martwić, w tym roku nie muszą składać nowych wniosków, a gdy przyjdzie na to czas, będziemy szeroko informować o nowo obowiązujących terminach” – informuje minister.

Podziel się tymi ważnymi informacjami z innymi!

Źródło: Popularne.pl