in

Ogromne zmiany od poniedziałku – wielu Polaków nie mogło się tego doczekać.

Obowiązek przestrzegania obostrzeń miał zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa. W końcu jednak nadszedł czas ich powolnego wycofywania.

Wiele osób mogło dzięki temu wrócić do pracy, jak na przykład fryzjerzy czy kosmetyczki, a także pracownicy lokali gastronomicznych. Kolejne zmiany nadejdą już w poniedziałek.

Koronawirus w Polsce nie odpuszcza, jednak rząd decyduje się na luzowanie obostrzeń, aby odmrozić gospodarkę, która mocno ucierpiała przez ostatnie miesiące. Wiele firm upadło, a ludzie stracili pracę. Każdy kolejny miesiąc z obowiązującymi obostrzeniami tylko pogorszyłby ich sytuację.

Ważne zmiany od poniedziałku

Jak podaje Wirtualna Polska, w związku z rozporządzeniem Rady Ministrów, już od najbliższego poniedziałku będziemy mogli załatwiać sprawy urzędowe osobiście – jest to wspaniała wiadomość szczególnie dla tych, którzy niekoniecznie dobrze radzą sobie z komputerem. Ogromna część społeczeństwa w czasie pandemii musiała mierzyć się z problemem wykluczenia technologicznego.

Dalej zaleca się jednak załatwianie spraw online, jeśli mamy taką możliwość i pozwalają nam na to nasze umiejętności. Jest to na pewno szybsza i bezpieczniejsza droga.

Od poniedziałku zmiany odczują także rolnicy – po długiej przerwie zostaną otwarte biura Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Pomoże to rolnikom w załatwieniu niezbędnych spraw i umożliwi dostarczenie koniecznych dokumentów.

Podziel się tymi ważnymi informacjami ze swoimi bliskimi!

Źródło: WP