in

Kolosalne zmiany już od 30 września. Wielu Polaków tylko na to czekało.

Z zakazem, który bardzo utrudniał życie dużej części Polaków, niebawem będziemy mogli się pożegnać. Ministerstwo podjęło już ostateczną decyzję, jest się z czego cieszyć. Nowelizacja zostanie wprowadzona 30 września. O czym mowa?

Od początku pandemii koronawirusa loty w naszym kraju są zakazane w różnej formie. Ci, którzy mają zobowiązania zawodowe i dotąd nie wyobrażali sobie nie skorzystać z usług linii lotniczych, z pewnością mieli poważne problemy. Również ci, którzy od dawna planowali zagraniczne wakacje, byli zmuszeni do zmiany swoich planów.

Nowe rozporządzenie

Już od środy, 30 września, możemy liczyć na powrót połączeń lotniczych do całej strefy Schengen. Można będzie podróżować także do Hiszpanii. Wiele osób odetchnie z ulgą.

„Od 30 września mają wrócić połączenia lotnicze do całej strefy Schengen, w tym do Hiszpanii” – poinformował w piątek resort infrastruktury.

„Zakazem lotów ma być objętych 29 państw, a nowe rozporządzenie będzie obowiązywać od 30 września do 13 października” – dodano.

Wielu Polaków na pewno się ucieszy, jednak znaczna część jest zdziwiona i zaniepokojona decyzją resortu. Obserwując sytuację epidemiologiczną w naszym kraju, ciężko spodziewać się takich kroków.

„Utrzymujemy wciąż bardzo wysoki reżim bezpieczeństwa epidemiologicznego na wszystkich lotniskach w Polsce. Możemy więc bezpiecznie kontynuować stopniowe znoszenie zakazów lotów.” – uspokaja wiceminister infrastruktury, Marcin Horała.

Ponadto, duże kontrowersje budzi decyzja o przywróceniu lotów do Hiszpanii, która aktualnie jest w ciężkiej sytuacji w związku z koronawirusem. Na podobny krok zdecydowała się też Francja – wykreślono Hiszpanię z krajów, do których loty są zakazane.

Co o tym sądzicie? Dajcie znać w komentarzu!

Źródło: Wirtualna Polska