in

Szumowski zdradził, co się stanie już 15 czerwca. Wielu Polaków czekało na tę zmianę.

Łukasz Szumowski wypowiedział się w sprawie, która dotyczy wielu z nas. Podjął ostateczną decyzję – zmiany zaczną się już 15 czerwca.

Polski rząd w ostatnim czasie robi co może, aby przywrócić do życia gospodarkę. Wśród osób, które często wypowiadają się w tej sprawie jest Minister Zdrowia. Opowiedział on o tym, co będziemy mogli robić już od połowy przyszłego miesiąca.

Kolejne zmiany

Od 14 marca zostało wprowadzonych wiele zakazów, które zmusiły wiele przedsiębiorstw do zawieszenia działalności. Teraz powoli wszystko ma wrócić do normy. Od wczoraj działają już salony fryzjerskie czy punkty gastronomiczne, oczywiście z zachowaniem reżimu sanitarnego. Minister poinformował, że niedługo zostaną otwarte uzdrowiska.

,,Od 15 czerwca działalność wznowią uzdrowiska” – zapowiedział Łukasz Szumowski w czasie konferencji prasowej.

Żeby wszystko poszło sprawnie, na dwa tygodnie przed otwarciem uzdrowisk, rozpocznie się procedura weryfikacji stanu zdrowia osób skierowanych na pobyt w placówce. Od 1 czerwca takie osoby będą badane pod kątem obecności koronawirusa.

,,Chcemy przeprowadzać testy u tych osób, które mają skierowanie do uzdrowisk, żebyśmy wiedzieli, że te osoby, które tam jadą (…) są bezpieczne” – tłumaczy Minister Zdrowia.

źródło: Konferencja ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego/Polsat News