in

Ogromne zmiany w obostrzeniach od 12 lutego. Polacy długo czekali na ten moment!

Polacy muszą być przygotowani na to, że od 12 lutego będą obowiązywać nowe zasady. W hotelach znów będą mogli pojawiać się goście, natomiast restauracje dalej będą mogły działać tylko na wynos. Rozporządzenie Rady Ministrów trafiło już do Dziennika Ustaw. Co jeszcze ulegnie zmianie? O tym trzeba wiedzieć!

Ogromne zmiany od 12 lutego

Powody do radości będą mieli narciarze. Już w piątek zostaną otwarte stoki i wyciągi narciarskie. Będzie można uprawiać sport na świeżym powietrzu – czynne będą boiska i korty. W kwestii siłowni i klubów fitness nic nie ulega zmianie.

Swoją działalność będą mogły wznowić za to baseny, łaźnie, sauny, solaria, salony masażu itp., oczywiście przy zachowaniu wszystkich zasad reżimu sanitarnego. Między klientami musi być zachowany dystans społeczny wynoszący 1,5 metra.

Od 12 lutego otwarte będą również kasyna, kina, teatry, opery oraz filharmonie. Będzie w nich obowiązywać dystans społeczny i limity klientów.

Zamknięte nadal będą wesołe miasteczka, parki rozrywki, escape roomy czy kluby. Chociaż baseny mogą wznowić swoją działalność, nie dotyczy to jednak parków wodnych.

Przepisy będą obowiązywać do 28 lutego. Po tym czasie zapadną decyzje, co dalej.

Podziel się tymi ważnymi informacjami z innymi!

źródło: o2.pl