in

Poważne zmiany już od 1 października. Miliony polaków musi się przygotować, nie ma odwrotu.

Już od 1 października będziemy musieli pogodzić się z nowymi przepisami, które zostały ustalone przez rząd. Zmiany miały wejść w życie już dawno temu, jednak pandemia koronawirusa sprawiła, że plany dotyczące ich wprowadzenia uległy zawieszeniu. O jakich zmianach mowa?

Od marca tego roku ludzie na całym świecie musieli przyzwyczajać się do nowej rzeczywistości. Pandemia koronawirusa wywróciła życie do góry nogami i zmusiła do przestrzegania obostrzeń, które od jakiegoś czasu są już powoli znoszone. Zmiany, które były ustalane przed wybuchem pandemii zaczną obowiązywać już od 1 października.

Nowe przepisy już niebawem

Polacy, którzy prowadzą działalność gospodarczą często są zdania, że obowiązujące przepisy nie ułatwiają zajmowania się biznesem. Teraz będzie można liczyć na zmiany, które być może dla wielu okażą się kluczowe. Portal Money przywołuje ustalenia dziennikarzy „Dziennika Gazety Prawnej” i podaje zmiany w kwestii rozliczeń ze skarbówką.

Już za dwa tygodnie każdy, kto prowadzi przedsiębiorstwo będzie zobowiązany do korzystania z nieco innej formy przekazywania skarbówce informacji, które obejmują prowadzoną sprzedaż i zrealizowane transakcje. Celem wprowadzenia tych zmian ma być zminimalizowanie wysiłku wkładanego przez podatników w wysyłanie rozliczeń.

Trzeba będzie przywyknąć do korzystania z nowej formy pliku, który ma zawierać informacje na temat każdej z transakcji, która została przeprowadzona przez podatnika VAT. Plik JPK_V7 już od października zagości na stałe w życiu polskich przedsiębiorców i zastąpi tym samym dwa inne pliki, które miały trafiać do skarbówki: deklaracje VAT oraz plik JPK_VAT.

Warto zaznaczyć, że w tym wypadku poprzednie pliki nie będą już ważne i tym samym przyjmowane przez skarbówkę. Polacy będą musieli zapoznać się ze szczegółami nowych wytycznych w związku ze zmianami wchodzącymi już 1 października. Są one możliwe do znalezienia w rozporządzeniu Ministra Finansów, Inwestycji i Rozwoju z 15 października 2019 roku.

Podziel się tymi ważnymi informacjami ze swoimi znajomymi!

Źródło: Money