in ,

Zmiany limitów. Od teraz tylko tyle wypłacisz z bankomatu.

Wszyscy ci, którzy w najbliższym czasie planują wypłacić gotówkę z bankomatu, muszą być przygotowani na zmiany limitów. O jakiej kwocie mowa przy jednorazowym wypłaceniu środków? Znamy szczegóły.

Zmiany dotyczyć będą bankomatów Euronetu. Od teraz wypłacić będzie można nie 1000 złotych jednorazowo, a 800. Operator tym sposobem chce poprawić swoją sytuację finansową.

Klientów, którzy uzgodnili z Euronetem w wybranym banku inne warunki, ten limit nie będzie obowiązywać.

Pojawienie się nowego limitu zostało potwierdzone przez biuro prasowe Euronetu w rozmowie z serwisem Bankier.pl. Warto podkreślić, że ograniczenia dotyczą także tych autoryzacji, które nie wymagają korzystania z karty.

„Obecnie w naszej sieci obowiązuje limit jednorazowej wypłaty gotówki w wysokości 800 zł ze wszystkich bankomatów i wpłato-bankomatów Euronet Polska dla każdej transakcji wykonywanej kartą, zbliżeniowo oraz za pomocą BLIK-a” – podkreślił operator sieci bankomatów.

Dlaczego limity zostają zaostrzone?

Sieć chce poprawić wyniki finansowe. Oprócz tego bierze pod uwagę coraz wyższe koszty prowadzenia działalności.

„Stawki, jakie otrzymujemy od organizacji płatniczych i banków, nie pokrywają kosztów obsługi transakcji wypłaty, a sytuację pogarszają ostatnie wzrosty kosztów związane z niezależnymi od nas czynnikami makroekonomicznymi. Wprowadzenie limitu umożliwi utrzymanie stałego poziomu gotówki w urządzeniach, co przełoży się na ich akceptowalną dostępność w danej lokalizacji” – zauważyło biuro prasowe.

Wszyscy ci, którzy planują pobrać jednorazowo więcej niż 800 złotych, będą zmuszeni wypłacać gotówkę kilka razy. Wiąże się to z opłatą ok. 1,2-1,3 zł za każdą operację.

Źródło: Bankier.pl