in

Ważna wiadomość dla kierowców. Zacznie obowiązywać już od 1 lipca

Życie kierowców jest nieustannie poddawane zmianom i nowym wyzwaniom. Co jakiś czas, jak w układance, pojawiają się nowe przepisy, reformy i regulacje, które wpływają na naszą codzienną podróż drogową. Świat drogowy jest dynamiczny i nieprzewidywalny, pełen zmian, które stawiają przed nami nowe wyzwania i możliwości. Wraz z upływem czasu, każda nowa zmiana wprowadza pewne przeobrażenia w naszej mobilności. Czasem to korzystne poprawki, które ułatwiają nam podróżowanie lub zmniejszają koszty związane z transportem. Dzisiejsza informacja powinna wywołać uśmiech na twarzach wielu kierowców!

Korzystne zmiany dla kierowców

1 lipca 2023 roku stanie się dniem, który odmieni codzienność wielu kierowców w Polsce. Właśnie wtedy, długo oczekiwane zmiany wejdą w życie, a opłaty za przejazd dwoma kluczowymi odcinkami autostrad znikną. To wiadomość, która wzbudza radość wśród podróżujących i otwiera nowe perspektywy mobilności.

Dwie autostrady, które zostaną objęte tym historycznym krokiem, to A2 Konin – Stryków o długości 90 kilometrów oraz A4 Wrocław – Sośnica, która sięga aż 169 kilometrów. Te dwa strategiczne odcinki zarządzane przez Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad staną się bezpłatne dla szerokiej grupy kierowców.

Zmiany w systemie opłat dotkną jednak nie wszystkich użytkowników dróg…

Motocykliści oraz kierowcy samochodów o masie całkowitej do 3,5 tony będą mogli korzystać z tych autostrad bez konieczności płacenia opłat. W przypadku pojazdów powyżej 3,5 tony opłata dalej będzie obowiązywać.

Ile zaoszczędzą kierowcy?

Podróżując całym odcinkiem A4 od Bielan Wrocławskich do Sośnicy, kierowcy będą mogli zaoszczędzić 16,20 zł. Ta oszczędność staje się realna dzięki nowym zmianom w systemie opłat, które eliminują koszty przejazdu na tym konkretnym odcinku autostrady. Natomiast na autostradzie A2, pomiędzy Strykowem a Koninem, jednorazowa oszczędność będzie wynosić 9,90 zł.

Podziel się tą informacją z innymi!