in

Minister właśnie ogłosił zmiany w obostrzeniach. Decyzja mocno zaskoczy Polaków.

Podczas dzisiejszej konferencji zostały ogłoszone decyzje, które mocno zaskoczyły Polaków. Dotychczas większość z nas podejrzewała, że obostrzenia zostaną przedłużone do majówki. Teraz wszystko się wyjaśniło. Znamy szczegóły.

Pandemia koronawirusa nie odpuszcza. W dniu dzisiejszym poinformowano o 21 283 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Ministerstwo zdrowia przekazała też informację o śmierci 803 zakażonych osób.

Podjęto decyzje

Jak się okazuje, obostrzenia zostają przedłużone do 25 kwietnia. Zamknięte pozostają żłobki, przedszkola, szkoły, zakłady fryzjerskie i kosmetyczne, salony tatuażu, siłownie, hotele, restauracje oraz sklepy odzieżowe, budowlane i te z elektroniką. Jedyne, na co można obecnie liczyć, to poluzowanie obostrzeń dotyczących przedszkoli i żłobków.

Co musi się stać, aby doszło do zdejmowania poszczególnych obostrzeń? Składają się na to trzy ważne czynniki: ilość zaszczepionych osób, ilość zajętych łóżek covidowych (obecnie 75% zajętych łóżek) oraz tendencja spadkowa zakażeń. Sytuacja epidemiologiczna nie jest póki co na tyle stabilna, aby można było myśleć o otwieraniu gospodarki.

Zmiany, które wchodzą w życie, to:

– przedłużenie restrykcji o tydzień – do 25 kwietnia,
– powrót możliwości uprawiania sportu na otwartym powietrzu – w przypadku ćwiczeń w grupie limit do 25 osób,
– od 19 kwietnia dzieci wracają do żłobków oraz przedszkoli,
– do 3 maja brak możliwości prowadzenia działalności hoteli i obiektów noclegowych,
– reszta obostrzeń pozostaje bez zmian.

„Majówka będzie okresem wytężonej kontroli przez policję i sanepid. Jeżeli pomyślimy o dalszych luzowaniach, to regionalizacja obostrzeń będzie właściwym rozwiązaniem” – tłumaczył minister zdrowia.

„Jeśli w danym regionie liczba zakażeń spadnie poniżej 30 na 100 tys., wtedy będziemy myśleli o luzowaniu obostrzeń” – wyjaśnia Adam Niedzielski.

Podziel się tymi ważnymi informacjami z innymi!

Źródło: TVP